Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Feleségem több mint 3-4 éve...

Feleségem több mint 3-4 éve dolgozik 205. 000 Ft az alap illetménye,8 hetes a magzat. Egészségügyben dolgozik, így azonnali hatállyal elküldték táppénzre, nem engedik tovább dolgozni. Így szenvedünk hátrányt Gyes/GYed-ben?

Figyelt kérdés

#GYED #Táppénzre.
2016. jan. 11. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Egészségügyben ha olyan területen van munkavédelmi előírás, hogy nem mehet be dolgozni. Mivel nem tudnak olyan munkakört biztosítani, ahol nem találkozik veszélyforrással, ezért kell táppénzre mennie. Tehát nem szenvedhetne hátrányt emiatt, mert a szerződésbeli fizetést veszik alapul, nem pedig az elmúlt hónapok bevételét.
2016. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem okoz ez semmilyen hátrányt, mert a megállapított fizetés alapján számolják a gyest, nem a táppénz alapján.
2016. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Irigylem de nagyon

en kulfoldon dolgozom ugyancsak eu ben es siman a 30 hetig agy mellett voltam sokszor fertozo betegekkel dolgoztam

a 30 heten atraktak irodai osztalyos titkarnoi munkara igy heti 36 oraban a 36 hetig dolgoztam

Itt soha nem irnak ki terhesseg miatt

2016. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ez nem így van első. Ha a munkáltató nem tud megfelelő munkát biztositani, nem tappenzre kell menni a kismamának, hanem simán távolléti díjat jelene kapnia. A tappenzre a munkabér 50-60%a, míg a távolléti díj a munkabér 100%a. Csak sokan nincsenek ezzel tisztában. ...
2016. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezt akartam írni én is.

Csak és kizárólag akkor kellene táppénzre mennie, ha veszélyeztetett terhes. Munkakör miatt nem. Ha nem tud felajánlani a munkáltató könnyített munkakört (az egyébként egészséges) kismamának, akkor valóban távolléti díjat kell fizetnie arra az időre.


De ettől függetlenül a táppénz nem számít a csed és gyed számításnál, azokat a napokat egyszerűen átugorják. Tényleges jövedelemből számolják az ellátásokat. Vagy szerződés szerinti bérből.

2016. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon vagyunk, még szerencse, hogy nem rúgták ki valami kamuindokkal.
2016. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még Magyarországon sem lehet kamuindokkal kirúgni kismamát, csak nagyon nyomós indokkal. Pl lopás, vagy ilyesmi. És azért azt bizonyítani is kell.
2016. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!