Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felváltv elmehetünk GyED-re?

Felváltv elmehetünk GyED-re?

Figyelt kérdés
Jobban mondva én (anya) kb fél éves koráig maradnék otthon a babával.Utána 1,5évig a férjem.Mivel nekem olyan rugalmas munkám van ezért ugyanúgy sokat lennék a babával.Ha a párom megy vissza dolgozni anyagilag sem jobb és ő alig látná.Így megoszlik minden és ez mindkettőnknek jó lenne na meg a babának is.
2016. jan. 27. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2016. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze.

A csed ideje alatt "kell" anyának otthon maradnia. Ez olyan 5,5 hónap kb. Utána igényled a gyedet. Amit apa is megigényelhet akár. Mindegy melyikőtök van otthon.

2016. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet.én a fiunk hét honapos korában jöttem vissza dolgozni, férjem meg gyedre jött. Most két éves múlt s fiunk, azon gondolkodunk, hogy visszamenjen-e a férjem vagy még otthon legyen.
2016. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de a párod dolgozhat is gyed mellett, nem kell otthon maradnia feltétlenül. Ja, és egy éves kora után mehet gyedre, úgy, ha dolgozik is. Nem igaz, hogy fél éves kor után lehet dolgozni gyed mellett.
2016. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már bevezették a fél éves kort már attól vissza lehet menni.Sajnos valakinek otthon kell maradni mert bár laza beosztású a munkám azért jó pár napot menni kell.Nagyszülő stb nincs segítség aki vigyáz a picite.Meg nem is bíznám rájuk.Ha már így alakul akkor is a szüleivel legyen..
2016. jan. 27. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:
De, igaz, hogy fél éves kor után lehet dolgozni gyed mellett.
2016. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sőt, nem is fél éves koroz, hanem gyedhez van kötve. Tehát ha valaki hamarább igénybe veszi a csedet (mert ugye kiírt időpont előtt 4 héttel már lehet), akkor a gyed is hamarább kezdődik. És ilyenkor nem kell megvárni a fél éves kort, hanem már a gyed idejétől egyből vissza lehet menni dolgozni.
2016. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!