Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyedülállóként mik illetnek meg?

Egyedülállóként mik illetnek meg?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok, a párommal nem vagyunk házasok és hivatalosan élettársak sem, de amúgy együtt élünk. Mik azok a járandóságok amik megjárnak és még amiket igényelni lehet. Most jelenleg táppénzen vagyok, de pontosan azt sem tudom, hogy utána mi következik (gyes? gyed?) melyik mit takar? A családi pótlékot mikor kell igényelni? A párom a nevére veszi a picit azt hol és hogyan kell igényelni? Az állam a gyerek megszületésekor milyen állami támogatást ad? Önkormányzatok is adnak egyszeri támogatást ha jól tudom, ilyenkor is jár, mikor otthonra vagyok bejelentkezve, de nem otthon élek? Ha a párommal hivatalosan is élettársi kapcsolatban leszünk (papíron is) akkor elesek bármiféle kedvezménytől?

2016. jan. 31. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedülálló, onnan indul.

Tappen után csed, majd gyed, utána gyes. Családi pótlék a születés honapjatol. Egyszeri anyasági segély, ha 4 alkalommal megjelentel a terhes gondozás.

Önkormányzat van ahol ad, van, ahol nincs, a bejelentett lakcim szokott számítani.


Egyedulallokent a családi pótlék összege magasabb, konkrétan 1500 forinttal,de te nem vagy egyedülálló

2016. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A párom a nevére veszi a picit azt hol és hogyan kell igényelni?


Anyakönyvvezetőnél kell apasági nyilatkozat.... többnyire 99% időpontot kell kérni,így ha felhívod és megkérdezed elmondja mikor menjetek miket vigyetek stb stb

2016. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nem vagyunk egy lakcímre bejelentve!
2016. jan. 31. 11:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt melyik önkormányzatnál? Mert külön lakcímre vagyunk bejelentve? Az apa lakhelyén lévő önkormányzatnál kell intézni?
2016. jan. 31. 11:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az senkit nem érdekel. Ha együtt éltek, akkor élettársak vagytok. Nem a papír számít, hanem az igazság.
2016. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, hogy egy címre vagytok e bejelentve, ti együtt éltek, élettartam vagytok, nem vagy egyedülálló. De tudod MIT? Ha annyira kell az az 1500 forint havonta, nyilatkozz, hogy egyedülálló vagy. Végül is nem gond, hiszen a lapon alairod, hogy büntetőjogi felelosseged tudatában nyilatkozol, vagyis épp okiratot hamisitasz, de ez nyilván megeri a havi 1500at. Az se lesz gond, ha kiderul, mert csupán büntető kamattal terhelve kell visszafizetni az egészet, nem csak a különbözetet, egészen az igénylés időpontjáig. Szóval hajrá, írd azt, hogy egyedülálló vagy, megeri
2016. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

istenem, tényleg ennyire alacsony a kerítés? ez már vagy az 5. kérdés amiben azt bizonygatja egy egyedülálló, hogy ő márpedig az!

értsd már meg, hogy nem attól leszel egyedülálló mert a lakcímeden egyedül vagy hanem attól, hogy ténylegesen nem nyitja rád az ajtót egy pasi sem!

a lakcím nem számít. de ha egyedülállónak vallod magad és felveszed a havi plusz 1.000.-ot, akkor egy ellenőrzés után kamatostul kell visszafizetned! és igen, kimehetnek, megnézhetik hány fogkefe van és ha a párod kabátja a te szekrényedbe van felakasztva akkor bizony nem vagy egyedülálló és megbüntetnek mert ez csalás amire te készülsz!

2016. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek a te állandó lakcímedre(ami a lakcím kártyàn szerepel)lesz alapból bejelentve.Szóval ha ott adnak akkor kapsz.Az számít,nem a pàrodé.Jól értelmezem,hogy együtt laktok,csak nem vagytok egy címre bejelentve?
2016. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az az önkormányzat, ahová a gyerek be lesz jelentve. Ez vagy a te állandó lakhelyed kötelezően.
2016. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó jó jó, értem én! Szó sincs itt a plusz 1500Ft-ról, pusztán csak nem voltam vele tisztában, hogy ez mégis hogyan működik. Nagyon új még ez az egész, azt sem tudom, hogy hogyan kezdjek bele ebbe az egészbe :))
2016. jan. 31. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!