Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kisbabát szeretnénk a párommal...

Kisbabát szeretnénk a párommal! De előtte utánna szeretnénk járni a dolgoknak! Milyen juttatások illetnek meg?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok de nem dolgoztam még le 1évet! Ilyenkor milyen juttatások járnak?
2015. ápr. 27. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyes, családi pótlék. Együtt kb. 40.000 Ft.
2015. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
25800ft gyes és 12500ft csalápi pótlék. Inkább várd ki azt az 1 év munkaviszonyt.
2015. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
dolgozd le azt az evet.amugy ezen felul az apanak ,aki ugye tovabbra is dologzni fog jar adokedvezmeny melynek osszege netto 10e FT egy gyermek eseten.meg 5 nap szabadsag miutan megszultel.neked jar egyszeri anyasagi tamogatas 64e FT ,ez minden esetben.
2015. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és ha az 1évet ledolgoztam akkor csak az adókedvezmény lesz pluszba? És az 1évet azt összefüggőbe kell? Vagy mondjuk 2 év alatt is alkalmi munkákkal?
2015. ápr. 27. 18:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
365 nap bejelentett munkaviszonyodnak kell lennie és jogviszonyban kell állnod a szülés napján is. Az adókedvezmény mindenképp jár, de csak a párod kérheti ha neki van bejelentett munkaviszonya. Ha házasok vagytok akkor magzati kortól azaz még a terhesség alatt is igényelhető és jár, ha nem vagytok házasok pedig apasági nyilatkozat tétele a gyerek megszületése után igényelheti. Ha nem dolgoztál, akkor csak az alanyi jogú összegekre leszel jogosult, mint 64000 egyszeri anyasági segély szülés után, gyes 25800 és családi pótlék 12500. Ha dolgoztál akkor egyszeri anyasági, családi és gyed, amit a jövedelmed alapján számolnak, illetve akkor te is igénybeveheted az adókedvezményt (csak egyikőtök).
2015. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző 2 éven belül kell 365 biztosított napnak lennie, és szüléskor is biztosítottnak kell lenned. Ekkor jár csed, és gyed. Ez a fizetésed 70 %-a, csedből csak SZJA-t vonnak, gyedből SZJA-t és nyugdíjjárulékot.

És még a családi pótlék jár havi rendszerességgel. A családi kedvezményt csedből gyedből is lehet érvényesíteni.

2015. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előttem szóló jól írta.Tehát nem kell összefüggőnek lenni-e a munkaviszonynak,lehet az is,hogy a 2 év alatt 5 munkahelyed volt,csak összességében ha pl 2016.májusban szülsz,akkor 2014.májustól az összes bejelentett melód számít.így kell a 365 nap.És akkor ha szülés időpontjában is be vagy jelentve,akkor kapod a munkabéred 70%-át CSED-et kb 6 hónapig,utána pedig a GYED-et ami szintén 70%,és majd utoljára a Gyest ami 25ezer körüli összeg.Ugyhogy mindenképp megéri dolgozni.
2015. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 365 nap ahhoz elég, hogy egyáltalán járjon csed és gyed. Ha maximális ideig kapni is szeretnéd, akkor minimum 562 nap kell, az kicsit több mint másfél év. Azaz én megvárnám az egy évet mire nekiállok gyerekprojektnek. Ha csak 365 napod van csak másfél éves koráig jár majd gyed, így meg 2 éves koráig, Fél év nem mindegy szerintem.
2015. ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és jó lenne ha magasabb bejelentett fizuval esnél teherbe, mert bár több helyen meglehet a jogviszonyod, de fizuból csak az utolsó hely bére számít, ebből számolnak mindent, ha van lehetőséged erre is figyelj.
2015. ápr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előttem mindent jól leírtak, de azt még megjegyezném, hogy az alkalmi munka nem számít bele, csak a rendes bejelentett munkaviszony.
2015. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!