Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi szabadságom halmozódott...

Mennyi szabadságom halmozódott így fel?

Figyelt kérdés

Akárhány helyen nézem, kérdezem, teljesen ellentmondásos adatok jönnek ki, nem tudom kiszámolni.


2014-ben az arra az évre járó összes szabadságomat előre kivettem szülés előtt. (Kivéve a gyerek után járó két nap, azt szülés előtt nem lehet érvényesíteni.)

2014.05.16-án született a gyerek, ez (az akkor még) TGYÁS időpontjának a kezdete.

2014.11.01. a GYED kezdete.


Én 33 éves vagyok idén.


Ha április elején tervezek visszamenni, mennyi szabadságom halmozódott fel az "eltáv" alatt?


2016. febr. 4. 15:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve B kérdés, hogy ha a felhalmozódott szabadságokat letöltöm, akkor 2016-ra mennyi marad még aktív munkavállalóként?
2016. febr. 4. 15:26
 2/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ha a rendes szabikat nézzük (és tényleg a szülésig kivettél 23 napot), akkor 9 napod halmozódott fel + 4 nap (gyermek után járó szabi 2014-re és 2015-re).

Itt egy kalkulátor:

[link]


2016-ra már 24 nap rendes szabid van + a 2 nap a gyerek után.

Ha március 31-ig fizetés nélkülin leszel, akkor időarányosan áprilistól 18 + 2 nap szabid lesz.

2016. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan csináltam. 2013 szeptemberetol voltam szabin elotte az osszes szabadságomat kivettem. 2014 januárban született a lanyom. Nemrég mentem vissza dolgozni, 18 nap szabadságot számolt ki a munkaügyis. És ebben az ez évi szabi nincs benne.
2016. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!