Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem kaptam meg még az anyasági...

NikiDávid kérdése:

Nem kaptam meg még az anyaságit, csaldp, Gyed, Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Mivel hiánytalanùl nem lehet leadni kitölteni a papirokat a kormänyablakba igy az tuti hogy jo, januárba adtam be mind a 3 ra, semmi nem jőt eddig, hova tudnék telefonálni érdeklődni. Köszönöm

2016. febr. 8. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem mind1,hogy januárba mikor adtad le....
2016. febr. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
most akkor hiánytalan vagy sem?ha nem hiánytalan akkor amig nem potolod nem kapsz semmit.a nagyobb gyerköcökre se jött semmi?őrájuk amit eddig kaptál nem érkezett meg?
2016. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hianytalanul nem tudod leadni a papurokat mert egyből vissza adják, nem volt gond papirokkal mert elfogadott mindent a hölgy egyből, jan 18 adtam le, csak a picire nem kaptam semmit még
2016. febr. 8. 08:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs felre irtam hianyosan * nem lehet leadni a papirokat, nekem reneben volt minden. Hol tudok érdeklődni?
2016. febr. 8. 08:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt mivel csak 18-án adtad le még bőven benne vagy az ügyintézési határidőben. E hét végén jár le, tehát még a jövő hét sem késő. Plusz adnék azért egy tanácsot, attól, hogy a kormányablakban átvették még nem biztos, hogy jól kitöltött és hiánytalan, mint ezen az oldalon is többször előfordult már pont akinek tudnia kellene mit hogyan kell csinálnia pont az nincs képben. Szóval ha jövő héten nem kapsz pénzt akkor érdeklődj utána.
2016. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az egyszeri anyaságit ha utalva kéred annak 8 munkanap az utalási határideje,családit is utalnak hóköziben,én legalábbis megkaptam ugy.
2016. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az anyaságit már illett volna megkapnod, mert azt általában 1-2 hét alatt kiutalják, de a csed, meg csp még simán belefér, kb. 1 hónap szokott lenni.

Majd ráérsz jövő héten érdeklődni.

2016. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. febr. 8. 11:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hiánytalanok a papírok. Én a kormányablakban igényeltem meg a gyest. Fiam febr. 19-én lesz 2 éves, jan. 19 előtt akartam megigényelni a gyest persze febr. 20-tól. Az ügyintéző a Kormányablakban úgy átvette a papírokat, hogy át se nézte, még én kérdeztem rá, hogy biztos hogy jó minden? Erre rá egy hétre jött a levél, hogy visszautasítva, mert ugye túl korán igényeltem meg, jna. 20-tól lehetett volna csak. Úgyhogy még egyszer kellett igényelnem jan. 20 után. Plusz, első igényléskor az ügyintéző mind a 3 gyerekem papírjait lefénymásolta, másodszor meg a másik ügyintéző csak annak a gyereknek a papírjait, akire a gyest igényeltem. Megkérdeztem biztos jó, mert a múltkor mind a 3 gyerek papírjai kellettek. Azt mondta persze, csak annak a gyereké kell, aki után igénylem a gyest. Mondom oké. Hab a tortán, hogy az igazolást, amin az van, hogy az igénylést tőlem átvette, teljesen másnak a nevére írta. Na, bumm. Ő se vette észre, de én sem, mert már én sem néztem, itthon vettem észre. De, már megjött a határozat, az én nevemre, hogy elfogadva az igénylés. Úgyhogy ne legyél abban biztos, hogy az ügyintéző mindent jól csinált. Nekem 2 különböző is hibázott. Amúgy még van idő, hogy megkapd, bár az anyaságit már valóban illő lett volna, a többinél 30 naptári nap az ügyintézés, tehát febr. 18-ig megkaphatod még. Ha addig nem jön meg, akkor tegyél panaszt.

Anyasági és családi pótlék Államkincstárhoz tartozik, csed pedig az OEP-hez, ha a munkáltatód nem kifizető. Ha kifizető, akkor náluk érdeklődj majd.

2016. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!