Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a teendő miután kiírnak...

Nünü87 kérdése:

Mi a teendő miután kiírnak táppénzre? Mit kell igényelni először? Mikor kell a GYED-et igényelni? Hol kell igényelni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Az OEP-től kell majd igényelned a CSED-et, szülés után, illetve pontosan nem tudom, de valamennyi idővel előtte már megigényelheted, ez jár 168 napig, miután lejár a 168 nap, utána kell igényelned a GYED-et, szintén az OEP-től.
2015. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Majd a szülés várható időpontja előtt max 4 héttel lehet először bármit is igényelni, addig csak tappenz jár. Az első a csed, utána a gyed, annak lejárt után gyes. Illetve a családi pótlék, a gyerek születése utan
2015. nov. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Ha kiírtak táppénzre, akkor 2 hetente a munkahelyeden mindig le kell adni a táppénzes papírt.

A csedet a szülést megelőző 28. naptól kell igényelni. Az orvossal meg kell szüntetni a táppénzt és csedhez kell papírt kérj, ami be kell vinni a munkáltatódhoz és ki kell tölteni a csed igénylőt.

A gyedet a csed lejárta előtt 30 nappal érdemes megigényelni és a gyerek 2 éves koráig jár. Szintén ki kell majd tölteni a gyed igénylőt és a munkahelyen leadni.

Tehát táppénz után csed, majd gyed. Gyed lejárta után a gyes jön a gyerek 3 éves koráig, azt a kormányhivatalban kell majd igényelni, a gyed lejárta előtt 30 nappal szintén érdemes.

Családi pótlékot és anyaságit kormányhivatalban, mikor megkapod a baba TAJ kártyáját és születési anyakönyvi kivonatát.

2015. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy kell a szülés előtt igényelni. Max lehet, de nem kell.
2015. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Igen, elírtam, nem kell igényelni, csak lehet a szülést megelőző 28. naptól bármikor, de legkésőbb a szülés napjától. De ezért az egész választ le kell pontozni.

Kérdező, semmit se úgy csinálj, ahogy leírtam, a 4-es kimerítő válaszában sok hasznos dolgot írt neked a kérdéseddel kapcsolatban.

Én javítottam a hibám, ezért nem kell lepontozni, de tudom, hogy vannak itt olyan savanyú emberek mint a 4-es, akinek ez a napi öröme.

2015. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szíves tajekoztatasodra közlöm utolsó, hogy egy ember hiába nyom pirosat, vagy zöldet, az a pontjain nem látható, ugyanis minimum 3 ember kell hogy értékelje ahhoz, hogy az eredmény látható legyen. Így rajtam kívül minimum meg ketten lepontoztak.
2015. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, sok itt a hülye unatkozó ember.
2015. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak ezt nem értem, hogy mi nem hasznos a válaszomban, mikor mindent pontosan leírtam, csak egy szó elírtam, mert az agyam több fele jár, mindegy. Összesítve én még mindig jobban állok, mint te. Ha megfogadja a Kérdező a tanácsaim, akkor mindent időben meg fog kapni. Ez a lényeg.
2015. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem marhára nem érdekel, hogy jobban állok e mint te, ugyanis a % esesehez egyreszt elég egy provokatív kérdésre válaszolni és máris megy a lepontozas, másrészt meg abszolúte nem számít, még véletlenül se tükrözi, hogy mennyire hasznos választ ad valaki, inkább like gombnak használják az emberek.
2015. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!