Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok támogatást külföldröl...

Csitta82 kérdése:

Kaphatok támogatást külföldröl hazaköltözve?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Külföldröl költözünk haza. Érdeklödnék hogy milyen ellátásra vagyok jogosult Gyes, gyed, családi potlék. És hogy ezek mennyi egy honapban? Van két kicsi gyerek: két éves és egy 9 honapos. Otthon nekem nem volt az elmult években munkaviszonyom, sem betegtámogatásom (Magyarországon), csupán idekint. Ez alapján melyik támogatásra vagyok jogosult ha hazaköltözünk? Köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 8. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Családi pótlék, gyes tuti jàr, mert az alanyi jogon jàr. Kormányablaknàl kell megigényelni.Persze ehhez az is kell, h kint ne igényelj semmit. Gyed- ezt nem tudom. Külföldrõl jöttem haza, de én még terhesen Munkaviszonyom ideje megvolt, csak ugye felmondtam, itthon igényeltem állàskeresõit, majd azt szüneteltetve a Csedet, késõbb jön a Gyed. De neked azt nem tudom mert már 9hós a gyerek, tehàt ha kapsz álláskeresõit és azt szünetelteted, ugye nem szülsz... Tb-t meg addig fizesd itthon, míg nem kapsz legalább gyest.
2016. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyasági segélyröl is olvastam. Az mit takar? Azt kaphatok?
2016. febr. 8. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyaságit az kaphat,aki rendszeresen járt terhesgondozásra.Külföldről igazolás kell,hogy ott jártál,akkor adnak,de ezt csak olyan esetben hallottam,hogy haza jött szülni a nő.Nem tudom,így hogy már 9 hónapos a kicsi,nem hinném,hogy lehet.
2016. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gyes akkor alanyi jogon jár. De akkor mi ez a"gyes-kalkulátor" ahol brutto bevételt kérnek?
2016. febr. 8. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:
az csed kalkulátor, és gyed kalkulátor.
2016. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Itt azt irják: Gyes kalkulátor


[link]

2016. febr. 8. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Elírták... A gyes alanyi jogon jár, és fix összeg. Nektek csak a gyes és a csp fog járni. Gyed nem, (a csedről eleve lekéstetek)mivel nincs magyarországi jogviszony.

Az anyasági támogatás is tárgytalan már nektek így 9 hónappal szülés után.

2016. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!