Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény, magzatra?

Családi adókedvezmény, magzatra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Aki ért hozzá, segítene? Ki kell töltenem a munkáltatóm felé a családi kedvezmény nyilatkozatot (magzat-16 hetes terhes vagyok), de viszont nem vagyok férjnél, és élettársam sincs(nem élünk még együtt a párommal) tehát egyedül szeretném igénybe venni, havonta. Lehetséges így? Ha egyedül veszem igénybe, hogyan töltsem ki? Van valakinek esetleg valamilyen mintája? Megköszönném. Bocsánat, ha össze-vissza írtam, csak elég sürgős, és kétségbe vagyok esve.
2016. febr. 9. 15:39
 1/6 Trafó1 ***** válasza:

Igen igénybe veheted magzatra is és egyedül is.

Mi kaptunk tájékoztatót de nem tudom merre van.

2016. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magzatra havonta kérve csak te tudod igénybevenni. Ezzel nincs gond.

Ad az orvosod igazolást, hogy a jogosultsági időt betöltötted, azt meg kell őrizned, de van ahol le is fénymásolják a kérelem mellé.

A nyomtatványt a munkáltattódnál kell kitöltened, szerintem az nem egyforma mindenkinél, de az tuti, hogy

- ha 1. terhességed, akkor 1 eltartott - 1 kedv. eltartott, amiből 1 magzat ilyesmit kell bejelölnöd

- te veszed igénybe egy eltartottra / 66.670(?) ft értékben (valamelyiket kell beírnod)

- és ennyi. Nincs élettárs adat, nincs más munkáltató, csak a tiéd - üresen hagyod.

2016. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Trafó1 ***** válasza:

na találtam a neten is anyagot:

[link]

2016. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! Az igazolás már megvan, és a nyilatkozat is, csak nem tudom, hogyan töltsem ki, ha egyedül vagyok.

De így nagyjából értem.

2016. febr. 9. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, egyébként a kitöltési útmutatóban minden szépen le van írva.

Neved, adószámod gondolom tiszta, majd az első rubrikába 1-est kell írni, a névhez, hogy magzat, a jogosultság jogcíme 7.

Az 1. beikszeled. a 2. beikszeled

4. pontnál beírod, hogy 1 fő a b ponthoz, aláírod és kész.

2016. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, 5-ös :)
2016. febr. 10. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!