Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény igénylő...

Családi adókedvezmény igénylő kitöltése? 2 pici dolgot nem értek.

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves gyermekünk. Én veszem igénybe a családi adókedvezményt, és nem a férjem. Házasok vagyunk, saját gyermekünk.


Az eltartott minőségéhez mit kell írni?

-kedvezményezett eltartott vagy

-eltartott?

Mi a kettők között a különbség?


A jogosultság jogcíméhez mit kell írni?

-gyermek után családi pótlékra jogosult, v.ilyen jogosulttal közös háztartásban élő házastárs

-családi pótlékra saját jogán jogosult, vagy ilyen jogosulttal közös háztartásban élő hozzátartozó

Mi a kettő között a különbség?

Természetesen kapom a családi pótlékot.



2016. jan. 19. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Az eltartott lehet egy 21 éves egyetemista, de rá már nem érvényesíthető kedvezmény. ÍGy ő nem kedvezményezett eltartott.

Tehát nálad 1-1.


A gyerek után jogosult családi pótlékra a szülő, mint te is.

Aki saját jogán jogosult, az pl egy 18 éves, aki külön költözött, és nem a szülő igényli, hanem ő maga maga után, mert még nappalin tanul.

2016. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hu köszönöm szépen! Már értem.

Tehát kedvezményezett eltartott és gyermek után családi pótlékra jogosult.


Még azt is megkérdezhetem tőled, hogy ebben az I-es blokkban ugye be kell ikszelni a 2. pontot, ami a következő: Nyilatkozom, hogy jogosult vagyok családi kedvezményt Mo-on érvényesíteni, külföldi államban a jövedelmem után azonos vagy hasonló kedvezményt nem veszek (vettem) igénybe.

Egyikőnknek sincs küldföldi bére.

2016. jan. 19. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Be kell akkor ikszelni azt is, értelem szerűen.
2016. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy. Köszönöm!

Ez már tényleg az utolsó nem értem dolog lesz.

Hogy a férjem kitölti a II-es blokkot és a munkáltatója a IV-es blokkot. Ez értem.

Viszont a III-as blokkot??? Én most a TB-től kapom a pénzem, ők számfejtenek nekem. Tehát akkor azt üresen kell hagynom és úgy kell feladnom postán? vagy hogy? menjek be hozzájuk és ők aláírják nekem majd otthagyok egy példányt és a másik az enyém? ez utóbbit azért godnolom, hogy nekem is legyen egy példányom mely általuk van aláírva. vagy most ezt teljesen megbonyolítom? és üresen kell hagynom?


ez az első ilyen papír amit ki kell töltenem, bocsi a sok lüke dolgaimért.

2016. jan. 19. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy megtaláltam ezt a kérdést, egy kicsit én is megakadtam a családi adókedvezményt igénylő kitöltésével, tudnátok nekem segíteni? Az I. blokkban, a 3-4 kérdésre nem tudom, hogy be kell-e ikszelni, vagy a 4. kérdésre is milyen összeget kell beírni, hogy mennyivel kívánom igénybe venni a kedvezményt? Én azt honnan tudom, vagy hagyjam üresen és majd a munkahelyemen a bérügyes kiszámolja, hogy mennyi jár nekem? Köszönöm a választ előre is... :-)
2016. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!