Adókedvezmény 2016?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha én gyeden vagyok és nem a munkahelyem a kifizetőhely, akkor a formanyomtatvány 4-s blokkját, az oep-pel kell kitöltetni? Férjem veszi igénybe a kedvezményt-

Köszönöm előre is!


2016. jan. 11. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, a munkahelyeddel.
2016. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem erre tegnap azt mondtak itt hogy az oep pecsetel ha o a kifizeto...es a konyvelonk is azt mondta hogy most az oepnek kell.
2016. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pont ezért kérdeztem én is, mert azt mondják máshol, hogy oepnek kell.
2016. jan. 11. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:

ez volt az én kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..


Te hol találkoztál vele?

2016. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy facebook-os csoportban. Köszi. Meg is találtam a te kérdésed is. Akkor marad az oep.
2016. jan. 11. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
kb csütörtökön megyke be intézni hozzájuk...ha gondolod majd megírom mi volt
2016. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia! szóval ma voltam az OEPnél...jó helyen, tehát ha ő a kifizető, hiába van munakhelyed, neki kell pecsételni...amit a férjem már a munkahelyén lepecsételtetett - mi szerint ő érvényesíti a kedvezményt - azt bevittem, ott kitöltötte az OEP a rá vonatkozó részt, lepecsételte, és helyben visszaadta hogy a férjem le tudja adni.

DE!

Mivel feléjük is nyilatkozni kell - és ez esetben én leszek az I. blokkban, mint nyilatkozattevő - ezért postázni fognak állítólag még egyet (ezt kérés nékül küldik annak akinek a kifizetője gyed csed stb ellátás miatt az OEP), ami ha meg jön, ki kell töltenem tehát az I-es blokkot, ahol nyilatkozom, hogy nem tartok rá igényt, a férjem kitölteti bent a II-es blokkot, hogy ő igényt tart, lepecsételtei és így kell bevinnem az OEPhez, a Teve utcába (Pest megyében lakom)


tehát a lényeg hogy apa nyilatkozik a munkahelye felé hogy kéri - és OEP pecsétel rá meg a munkahelye) és Te is nyilatkozol az OEP fele hogy nem kéred, és arra meg apa munkahelye és az OEP pecsétel..


én most nem a Teve utcában voltam, lehet hogy ha oda megyek egyből egy ilyen és egy olyan - a férjem munkahelye által lepecsételt példánnyal - akkor megspórolhattam volna a másik kört.

2016. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!