Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a a fizetésemből von a NAV...

Ha a a fizetésemből von a NAV kb 30% ot tartozás miatt?

Figyelt kérdés
Ha szülők és kapom a CSED et és utána a GYed et abból nem vonhatnak? És ha utána egyből jön a következő gyerek ami azt jelenti, hogy kb 5-6 évig otthon maradok akkor felfüggesztik a levonást? Majd csak akkor kezdik vonni ha dolgozom?
2016. febr. 16. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

De, abból is vonhatnak.

Miért tervezel úgy gyereket, hogy adósságod van? Miért nem rndezed inkább először?

2016. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy vonhatnak. Semmi olyanból nem vonnak, ami a gyerek kapcsán kerül kifizetésre. Addig szünetel, utána folytatódik a történet. Kamatok persze mennek rá addig.
2016. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Csedből, gyedből vonnak. Gyesből nem.
2016. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

csedből és gyedből vonnak, hisz ezek nem segélyek hanem fizetéspótlók. ezeket nem a gyerek kapja hanem a szülő azért, mert kiesne a fizetése (épp ezért fizetés pótló jövedelem, adózol is utána).


viszont ha gyesen leszel, abból nem vonhatnak, mert az segély

2016. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok, akkor belinkelem a törvényt, mielőtt többen is leírják ezt az okosságot:


[link]


Kiemelem belőle az érintett részt:


Levonás a gyermekek ellátásához kapcsolódó juttatásokból 232


69. §233 (1)234 A gyermekgondozást segítő ellátásból és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozást segítő ellátás, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.


(2)235 A családi pótlékból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék és anyasági támogatás fejében.



Tehát NEM lehet levonni belőle, hacsak nem jogalap nélkül vettél előtte igénybe mondjuk GYED-et, és azt vonják. Egyéb mást tartozás kapcsán történt levonást ezekből érvényesíteni nem lehet.


Légyszi olvassatok már el egy törvényt, mielőtt leírtok bármit is.

2016. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

5-ös elolvastad amit linkeltél???

GYES és GYET szerepel benne. És családi pótlék. A többiek meg GYED-ről és CSED-ről beszélnek.


Úgyhogy én is beállok a táborba: igen, vonhatnak csedből és gyedből, csak majd a gyesből nem fognak tudni vonni.

2016. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Aha, igen, elolvastam. És bocsánat, hogy a link mellett nem másoltam be az összes érintett részt, de akkor most megteszem, a GYES és GYET feletti bekezdés:


Levonás egészségbiztosítási pénzbeli ellátásból229


68. §230 A baleseti járadékból, a baleseti táppénzből, a táppénzből, a gyermekgondozási díjból, valamint a csecsemőgondozási díjból legfeljebb 33%-ot lehet levonni az alábbi követelések fejében:


a) gyermektartásdíj,


b) jogalap nélkül felvett egészségbiztosítási ellátás.


68/A. §231 (1) A megváltozott munkaképességű személyek ellátásaiból legfeljebb 33%-ot lehet levonni.


(2) A levonás a megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak legfeljebb 50%-áig terjedhet az alábbi követelések fejében:


a) gyermektartásdíj,


b) megváltozott munkaképességű személyeknek járó, jogalap nélkül felvett ellátás.


(3) Több letiltás esetén a levonás a megváltozott munkaképességű személy ellátásaiból ellátásának legfeljebb 50%-áig terjedhet.


Te elolvastad amúgy, mielőtt válaszoltál nekem?

2016. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként ha nem tudnak vonni a GYES-ből, akkor idővel inkasszó is jöhet.


De a hozzáállás csak nekem nem tetszik? Inkább szül még egy gyereket, csak a tartozást ne kelljen fizetni?

2016. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az inkasszót csak ritka esetekben alkalmazzák, inkább cégeknél jellemző vagy adótartozás esetén talán még. De ilyenkor bevett szokás, hogy az összes ilyen kifizetést postán kell kérni, és akkor nem tudnak inkasszózni.


A kérdezőről semmit sem tudunk, nem tudjuk, hogy milyen tartozás és miért alakult ki. Akár kezes is lehetett, tényleg bármi. Addig ne ítélkezzünk.

2016. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nos a belinkelt tv nagyon fontos, de mint mindenben vannak kivételek. Alapvetően nem tudjuk, hogy miért és mi alapján vonják tőle a tartozást. Mert bizonyos esetekben a csed, gyed is jelenthet alapot a levonáshoz. DE kérdező csak tudd, hogy ha nem is vonnak ez idő alatt a kamat szépen növekszik rajta. Én is inkább rendezném a tartozást, minthogy így vállaljak gyereket. Mert gondolj bele főleg 2 gyerek után milyen nagy adósságot fogsz felhalmozni.
2016. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!