Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van elmaradásom a telenorná...

Ha van elmaradásom a telenornál és nem tudom befizetni a számlám a behajtó cég mennyit tud majd lefogni a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Egész jó állásom volt viszonylag jó keresettel így elszaladt velem a ló, nem spóroltam mialatt dolgoztam, viszont a cég csődbement 4hónapig munka nélküli volta ezalatt felhalmozódott kb. 100.000Ft tartozásom feléjük, ebben a hónapban kezdtem dolgozni, de első 3hónapomban csak a bérminimum jár így az első egész havi fizetésemből sem tudnám kifizetni az egész tartozásom így valószínűleg a behajtó céghez kerül az ügy, hány %át tudják majd elfogni a fizetésemnek ? Az előfizetés mellett van telefon törlesztő rész is, előre is köszönöm a válaszokat tudom az én hibám, de akkor is érdekel mire számíthatok

2015. ápr. 28. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem várnám meg, hogy levonják a fizetésem 33%-át a megnövekedett tartozás miatt( mert ugye a tartozás napról napra növekszik)

Hanem most írnék a telenornak, hogy szándékodban áll kifizetni a tartozásodat, ezért részletfizetési kérelmet adsz be. Megfogtok egyezni, mert nekik is az a cél, hogy a pénzt megkapják. Majd szépen rendezz a tartozásodat.

Ha ez nem megy akkor a fizetésed 33%-át tuti levonják. De az is lehet, hogy egy összegben akarják majd levenni a tartozásodat. (volt rá példa)

2015. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mármint az adósságot megtudom kérni tőlük, hogy részletekben befizethessem ?
2015. ápr. 28. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha még nincs bírói végzés a letiltásról, akkor igen, kérhetsz részletfizetést.

Írnod kell egy levelet amiben megindoklod miért nem fizettél, most szándékodban van, és szeretnéd rendezni. Ezért kérsz részletfizetési lehetőséget.

Jó tanács:

Érdemes beleírni, hogy a bevételed X ezer forint, a kiadásod X ezer forint, és te tudsz 15-20 ezret havonta fizetni (persze ha többet akkor azt írod bele)

Valószínű, hogy az általad kínált fizetési összeget elutasítják, de a részletfizetést megadják neked. Majd ők írnak egy jóval magasabb összeget amit fizetni kell. Ha neked is megfelelő,akkor fizeted amíg le nem telik. Ha túl magas összeget ajánlottak, akkor újra írsz nekik, hasonlóképpen leírva a bevétel-kiadás összegeit, majd leírni, hogy nem tudsz annyit fizetni amennyit ők mondtak, de X ezer forintot tudsz( ilyenkor olyan összeget adj meg, ami azért megközelíti az ő általuk kínált összeget. Pl: Ha ők havi 40 ezret mondanak, de neked ez sok, akkor írd oda, hogy te 30 ezret tudsz fizetni) Érdemes a második levél utána a megadott számlaszámra már elküldeni az első havi részletfizetést, még ha kevesebbet is utalsz. Ezzel is jelzed, hogy fogsz fizetni.

2015. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget még annyit szeretnék kérdezni, hogy ezt személyesen nem tudom megtenni ?
2015. ápr. 28. 10:31
 5/10 A kérdező kommentje:
meg érdeklődtem nincsen náluk részletfizetés lehetőség
2015. ápr. 28. 10:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Hol érdeklődted meg? A 06202000000 számot hivd
2015. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szőrös Béka ***** válasza:
Akár az 50%-át is vonhatják! Ezt biztosra tudom, mert nekem annyit vonnak. (persze a bejelentettnek csak)
2015. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a hivatalos facebook oldalukon kérdeztem meg ott válaszolták ezt :)
2015. ápr. 28. 18:15
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

A telenornál dolgoztam és tudom, hogy van részletfizetési lehetőség. Csak akkor nincs, ha átadták behajtásra, akkor a behajtónál kell részletfizetést kérni, de ő már persze rárakja a saját hasznát

2015. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A telenornál van részletfizetés. Nem a facebookon kell ezt megbeszélni, hiszen a face nem hivatalos oldal.

A telenor hivatalos irodájának a címére írásos, levelet kell küldeni.Mindennek legyen nyoma, és egy borítékos levélnek van nyoma. SZóval téged a facen átvágtak mert van részletfizetési lehetőség.

2015. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!