Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed után mennék vissza...

Gyed után mennék vissza dolgozni, mennyi szabadság jár?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Gyed után szeretnék visszamenni dolgozni, esetleg lenne még 2-3 hónap gyes is és utána. Mindenki mást mond, hogy mennyi szabadság jár. Most más a szabályozás, mint régen ez biztos. A főnököm még nem hajlandó kiszámolni, akit még meg tudnék kérdezni most szabadságon van, a kalkulátorok a neten mind mást mutatnak. Tudnátok nekem segíteni ebben? Jövő héten tudom megkérdezni leghamarabb, addig szeretnék valami pontosabbat tudni.
2016. márc. 7. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

én munkaügyesként elmondhatom, hogy a számítási módja, hogy a szülési szabadság 6 teljes hónapjára jár arányosan a szabadság, onnantól viszont teljesen mindegy, hogy mennyit voltál gyeden, gyesen, csak a fizetés nélküli szabadságod első félévére. Azonban az sem mindegy, hogy amikor megkezdted a szülési szabit, abban az évben maradt e bent szabadságod, esetleg vettél e ki előre, mennyi járt volna eleve (életkor és gyermekek után járó pótszabadsággal), mikor kezdődött maga a szülési szabi.

Ha ezeket megírod, akkor ki tudjuk számolni.

2016. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Első munkaügyesként tudnod kellene, hogy a szülési szabadság nem 6 hónap hanem 168 nap és csak erre az időre jár a szabi + a gyed (fizetés nélküli szabi) első 6 hónapjára. És ahogy írta egyébként az első fontos mikor kezdted a csedet/tgyást (mikor volt a szülés), abban az évben mennyit voltál szabin (maradt-e egyáltalán a csed időszakára...). Fontos hány éves vagy, igényelted-e a gyerek(ek) után járó pótszabikat, illetve most 1 gyerek után mennél vissza?
2016. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm. Ebben az évben töltöm a 37-et. Nem maradt bent egyetlen napom sem, mindent kivettem. 2015.02.02-től kapom a gyed-et, akkortól van a fizetés nélküli szabi a gyerek 2 éves koráig (2016.09.12.), de lehet januártól megyek vissza így gondolom meg kell hosszabbítani. Ő az egyedüli gyermek. Szükséges még valamilyen adat?
2016. márc. 7. 11:44
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
tudom hogy 168 napra jár, hidd el, a kérdező laikus, ezért írtam hogy 6 hónap, az egyszerűség kedvéért cca annyi a 168 nap. de kösz az okoskodást.
2016. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
a szülési szabid mikor indult?
2016. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem 2015.02.02-től, amikortól a gyed-et kapom, de erről nem találtam meg most a határozatot. Addig a tgyás volt.
2016. márc. 7. 12:24
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
akkor a fizetésnélküli szabid indult 2015.02-től...szülési szabadságnak hívjuk azt a 168 napot, amikorra a tgyás járt....tehát fontos volna hogy a tgyásod mikor indult. De gondolom a gyed előtt közvetlenül kaptad, ebben az esetben ha visszaszámolok 168 napot, az azt jelenti 2014.08.18tol voltal tgyáson..lehet tudni hogy arra az évre mennyit vettél ki a szabadságodból mielőtt szülni mentél? 35 éves voltál, tehát 0 gyerekkel 25 nap járt.
2016. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, augusztus 18-tól kaptam. Kivettem 2014-ben mind a 25 napot, de én úgy emlékszem, hogy 26 volt.
2016. márc. 7. 12:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

20+5 nap jár a 35. évtől, illetve a gyermek születésének évétől +2 a gyermek után, gondolom akkor 2014. augusztuis? így akkor 27 napod lehetett, 26 semmiképp..


akkor 2014. augusztus 18-ig járt neked a 229 napra arányosan 17 nap, a tgyás teljes 168 napjára arányosan 12 nap. Ha te 2014-ben kivettél 25 napot (vagy elmondásod szerint 26-ot), akkor itt maximum 3-4 napod maradt.

Én is így csináltam egyébként, előre kivettem mind az összes szabadságom az évre (én 2014 július 18 óta vagyok szülésin) hogy ne kelljen szülés előtt táppénre menni.

A fizetés nélküli szabadságodra pedig arányosan 14 nap jár. Az össz szabid tehát 18 nap körül lehet

2016. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. Hát elég kevés, éppen a beszoktatásra lesz elég, mármint a bölcsibe. Utána ha elkap valamit, akkor táppénz. Emlékszem kolléganőimnek sokkal több volt, amikor visszajöttek szülés után. De hát ez van, nem tudunk mit tenni. Még egyszer köszönöm szépen!
2016. márc. 7. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!