Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A szülési szabadság alatt a...

A szülési szabadság alatt a biztosítási jogviszonyom szünetel? Több lent!

Figyelt kérdés
Tegnap adtam le a munkáltatómnál a terhességi állományba vételes papírt, hogy 28 nappal előbb megkezdejem a szülési szabadságot azaz a CSED-et. Ma beléptem az ügyfélkapumba és megnéztem az OEP oldalán a biztosítási jogviszonyom,ahol az fogoadott,hogy a biztosításom feb. 05 -től megszűnt. Ez lehet azért,mert tegnap beadta a kérelmet a munkáltatóm a CSED-re és az OEP rendszere így jelzi,hogy fizetésnélküli szabadságon vagyok, hogy megszünteti a biztosítási jogviszonyom a munkáltatónál? Előre is köszönöm a válaszokat!

#biztosítás #OEP #ügyfélkapu #fizetés nélküli szabdség
2016. febr. 9. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szünetelhet a biztosítási jogviszonyod. ( akkor nem kapsz semmit, csak gyedet.

Kizártnak tartom, hogy a CSED igénylése miatt történt volna.

Munkáltatóval beszéltél már?

2016. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem. Én már kétszer szültem és egyiknél sem látni ilyet, de nem is lenne értelme, hiszen elvileg ugyanúgy munkaviszonyban vagy. Max úgy tudom elképzelni ezt, hogy a munkáltatód valahogy kijelentett (mert ugye te nem írtál alá semmi felmondást). Egyébként mikortól igényelted a csedet? A helyedben gyorsan tisztáznám a dolgot az OEP-pel és a munkáltatóddal is, nehogy utána ne kapj csedet és gyedet!!!

Egyébként már az fura, hogyha te tegnap adtad le 8-án, akkor a biztosításod, hogy szűnt meg 5-én. Itt valami nagyon nincs rendben.

2016. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!