Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküli lettem szülés...

Berandi kérdése:

Munkanélküli lettem szülés előtt 3 hónappal. Mitévő legyek hogy gyedet kapjak? Vállalkozói kiváltása? Arról lehet táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Másfél évnyi munkaviszonyom van. Elég lenne a gyedhez, de a gyed igénylésekor is szükség van a bejelentett munkaviszonyhoz hogy igényelhessem azt.

#táppénz #GYED #vállalkozásról gyedre #munkanélküli kismama
2016. márc. 8. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Elmész munkanélkülire.
2016. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
munkanélkülire elmész, ha álláskeresési járadék folyósítása alatt szülsz, ugyanúgy jogosult vagy rá minimálbér alapján, az is biztosítotti jogviszony. viszont mindenképp úgy menj el, hogy a szülés napján még tartson a dolog, ugye eleve max 90 napig jár az álláskeresési járadék, de ettől kevesebb is lehet, nem tudom mióta dolgozol, azt hiszem 10 munkában töltött nap után jár 1 nap, és max 90 nap
2016. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy lettel munkanelkuli,mikor a terhes anyukaknal felmondasi tilalom van? Megszunt a ceg vagy mi tortent?
2016. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Nekem lejárt a határozott idejű szerződésem szülés előtt 50 nappal.

Kérdező: jelentkezz be álláskeresésire, így jogosult leszel csedre, gyedre. Ott elmondják hogy éri meg, hogy jól járj. Illetve én 28 nappal hamarabb már igényletem a csedet, hogy maradjon bőven álláskeresési napom. Azt kellene tudnod, hogy neked ez hány napig jár. Így a minimálbér lesz az alap, de ez is több, mint a gyes.

2016. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A munkaélküli járadék már el van használva sajna... a munkaviszonyom pedig határozott idejű volt ezért szűnt meg.

Azt nem tudom ha vállalkozóit váltok ki ...igaz fizetek valameddig járulékot, de elmennék táppénzre....valószínű szükség lenne rá.... ez igy lehetséges? kapok táppénzt saját vállalkozás után?

2016. márc. 9. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, egyéni vállalkozóként nem kapnál táppénzt. Kár volt elhasználni az álláskeresési támogatást, szülés előtt 1-1,5 hónappal kellett volna elmenni álláskeresési támogatásra és 28 nappal előbb csedre álláskeresésiről. Igaz a gyed alapja a minimálbér lenne, de az is több lenne, mint a gyes, amit kapni fogsz. Úgy lennél jogosult csedre és gyedre, ha esetleg van egy ismerős aki bejelent alkalmazottként, te fizeted magad után a járulékokat, ha tudod, mert minimálbér után is kb. 70-80 ezer a járulék.

Bár KATÁS vállakozóként elmehetsz csedre és gyedre, de összege függ attól, hogy mennyi járulékot fizetsz. Havi 50 ezer járuléknál csednél és gyednél, ha jól tudom, akkor csak bruttó 80-81 ezret vennének alapul. Legalább kellene itt is 70-80 ezer járulékot fizetni.

2016. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!