Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásra leszek jogosult?

Milyen ellátásra leszek jogosult?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyesen vagyok a 3éves ikergyermekeimmel.

2012.febr.-2012.okt.ig dolgoztam,ill.ezelőtt főiskolan tanultam,így jogosult voltam a tgyásra ill. kevesebb,mint 2 éves korukig a gyedre.(ugye nem volt annyi napom)

Mire lennék jogosult,ha gyes(6eves korukig jár) ideje alatt születne a 3.baba?


2016. márc. 8. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
családi pótlékra! elméletileg ugye csak 2 gyerekre jár gyes, kivéve ikrek esetén, de nem tudom, hogy ez a kivétel a többes ikrekre értendő vagy ikrek melletti gyerekre is. ezt kérdezd meg a kormányablaknál. gyedre már nem leszel jogosult, ahhoz dolgozni is kéne :)
2016. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem kaphatod a 3 gyest egyszerre, hiszen ikrek miatt kapsz most kettőt, de kormányhivatalnál kérdezz rá azért. Ha megvan még a munkahelyed, csak fizetés nélküli szabadságon vagy, akkor lehet, hogy csedre (tgyás) és gyedre is jogosult vagy, de megmondom őszintén nem tudom, hogy ilyen hosszú idejű gyes mellett is így van-e, vagy nem, erre szintén kérdezz rá, esetleg egy tb szakértőt keress meg.
2016. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyesre lennél jogosult, mivel ha jól értelmezem, akkor már nincs munkahelyed. Vagyis, 3 gyest kapnál, szerintem járna, mivel ikrekre kapsz gyest. De, valóban inkább MÁK-ban kérdezd meg.
2016. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!