Mikorra leszek jogosult minden ellátásra?

Figyelt kérdés
Munkaviszonyom volt 2014.09.01.-2015.12.31-ig. Ekkor felmondtam, mert besokalltam, illetve idén januárban és februárban szakdoga, államvizsga elvette minden energiámat. Azonban most sikerült új állást találnom, 04.01-én fogok kezdeni. A párommal viszont nagyon szeretnénk már babát, de nem tudjuk, meddig kéne dolgoznom ahhoz, hogy minden ellátásra jogosult legyek. Ehhez kérnénk segítséget :)
2016. márc. 23. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
amíg a google-t nem sikerült használni, addig erősen gondolkozz el, kell e gyerek...
2016. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülést megelőző 2 éven belül 365 nap munkaviszony, illetve foglalkoztatotti státusz a szülés napján.

Ha most kezdesz, akkor a feltételezhetően 3 hónap próbaidőt várd meg, utána nekiállhattok. Próbaidő alatt nincs védettség még, addig kirúghatnak indoklás nélkül.

2016. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

(foglalkoztatotti vagy biztosítotti, pl álláskeresésiről is mehetsz)

és igen, 2 éven belül 365 nap kell.

2016. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Úgy bírom ezt, mikor valaki más pénzére akar gyereket vállalni. Én beszüntetném az állami támogatást, az szüljön, aki el is tudja tartani, ne az államtól várja a pénzt. Az én fizetésemből (nincs és nem is akarok gyereket) meg vonják az egyre több adót meg járulékot, amiből aztán azokat támogatják, akik potyogtatják a pulyákat. Kicsit igazságtalan a rendszer...

29N

2016. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy számolj, hogy a szüléstől visszaszámítva 2 éven belül legyen meg mindenképpen a 365 napod, amit munkaviszonyban töltöttél.

Én úgy értelmeztem a törvényt, ha suliba jártál (a szakdoga miatt gondolom), az is beleszámít.

2016. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

De miért is kell támogatni államilag azt, aki gyereket szül?

Főleg úgy, hogy túlszaporulat van a világban...

2016. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Heteske, a CSED és a GYED a korábban már befizetett adóból jár, tehát csak olyan kap, aki elegendő munkaviszonyt tud felmutatni. Keresetpótló támogatás, ugyanis minimum az első hónapokban kiesik a munkából az, aki gyereket szül.

A te adódból maximum a GYES-t fizetik annak, akinek nem volt munkaviszonya.

Egyébként a te gyerekkorodban anyád is felvette utánad a támogatásokat. Ennyi erővel őt is vond kérdőre, hogy ugyan miért szült meg, ha igénybe vette ezeket.

2016. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Bakker!! Amíg az adóm 40%-át befizetem az állam felé, hogy részesüljek a munkaerő piaci és egészségbiztosítási ellátási rendszerből, addig nehogy már ti azt kérdezzétek hogy miért is jár ellátás annak aki gyereket szül!! Azért JÁR, MERT MEGFIZETTEM ÉRTE ÉVEKEN KERESZTÜL, hogy az állam segítsen amikor gyereket szülök!! Vagy azért mert a férjem jól keres és anélkül is el tudnánk tartani, nekünk ne járjon??? Hát kifizeti a több adót?? A férjem aki teljesen be van jelentve bruttó több száz ezerre vagy az aki 120.000 Ft-ot keres és azt is minimálbérre bejelentve???

Már bocs, de aki ilyen inkompetensen megkérdőjelezi itt a rendszert, hogy miért is járnak ellátások TB keretein belül, az nézzen egy kicsit utána a magyar TB rendszer lényegének!!! El lehet menni Amerikába, ott nincs ilyen, ha bármi bajod van majd kifizeted. Kinti kolléganőnk most kalapozta össze a potom 10 millió forintot az ismerőseitől az autóbalesetére, mert ott nem fizetnek semmit! Az talán jobb volna?

2016. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
bocs csak eldurrant az agyam: *nem az adóm 40%-át, hanem a fizetésem 40%-át mint adót.
2016. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
57%
Halljátok e normális válaszokat nem tudtok adni tiszteljétek már egymást halljátok e.Neked meg azt üzenem aki nem akarsz gyereket ne magadból indulj már ki, hogy ilyen pénzböl te nem is fogsz szülni ez a te dolgot tartsd magadba másokat meg Tisztelj elöször is te flegma te nem tudod milyen áldás egy gyermek.Támogatás vagy nem támogatás nélkül .A mi törvénybe meg van állapitva az felvehetö.Mi közöd van hozzá.
2016. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!