Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény! Egyben...

Családi adókedvezmény! Egyben vagy havonta? Hogyan járunk jobban?

Figyelt kérdés

Ti hogy kéritek a családi adókedvezményt?

Havonta kapjátok meg?

Vagy egyben?


Végülis az összeg ugyan az marad ugye?



2016. ápr. 4. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
mi az, hogy hogy jársz jobban? 12x10.000.- vagy 120.000.- szerintem teljesen ugyanannyi. de több gyerekkel számolva is, már ha van annyi adóalapotok.
2016. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi úgy kérjük, hogy adóbevalláskor egyben.


Sokkal egyszerűbb, mert év elején semmilyen papírt nem kell a munkáltatóknak leadni. Havonta nem éreznénk meg azt a 10 e. Ft különbséget, viszont így egyben jó, mert 1 havi törlesztőt (a ház hiteléből) kifizet a NAV tulajdonképpen ilyenkor.


A bevallást úgyis én csinálom, és így hamar megkapjuk (már kb 3 hete megjött az utalás).

2016. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk sokat számít ez az összeg a havi költségvetésben, úgyhogy mi havonta kérjük.
2016. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyben.
2016. ápr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel nekünk 3 gyerek után jár, így a havi 99.000-et kérjük. Egyben szép kis összeg lenne, de gazdálkodom inkább én vele évközben :) ha nem kell félretesszük, ha kell akkor nincs gond, hogy mihez nyúljak.

10.000-nél is havonta kértük, bár ez valóban nem látszott meg igazán a bevételen, annyi, hogy így tudtam azt a 10--est félreteszem nekik.

2016. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fele havonta, másik fele egyben.
2016. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 és 2 gyereknél évesbe kértük. Amikor már 3 gyerekre járt akkor havonta
2016. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha havonta kéred. Az összeg ugyanaz, de ha mondjuk minden hónapban befekteted akár csak banki lekötés, akkor valamivel több pénzed lesz, mintha következő év elején kéred egy összegben.


Akinek viszont kifolyik a pénz a kezéből annak jobb évente kérni.

2016. ápr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!