Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor mikor is kéne...

Most akkor mikor is kéne érkeznie?

Figyelt kérdés
Gyeddel kapcsolatos a kérdésem! Mindenhol azt olvasom, hogy elvileg hónap első munkanapján mennek ki az utalások, valamint másnap megérkezik számlára az adott összeg. Ma nézegettem a banki kivonatokat egyéb okokból és feltűnt, hogy pl múlt hónapban is csak 4.-én pénteken kaptam meg a számlára. Nekem a Somogy megyei kormányhivatal utal. Csupán kíváncsi vagyok, hogy is van ez
2016. ápr. 4. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen mindegy, lévén a törvény egyedül azt határozza meg, hogy legkésőbb a hónap 10. napjáig meg kell hogy érkezzen
2016. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Valamit benéztél. A GYES (nem a GYED) és a csp utalásnál van az, hogy a hónap első munkanapján utalnak, és a 2. munkanap érkezik meg. A gyed-nek 10.-ig kell megérkeznie. Általában 3-5-e körül jön meg.
2016. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Aztán mégis miért pontozott le nullara a nagyon okos? Itt az OEP oldalán is ez van



A gyermekgondozási díj kifizetése


A gyermekgondozási díjat havonta egyszer, utólag kell folyósítani, a tárgyhónapot követő hó 10. napjáig, de legkésőbb a bérfizetési napon.


[link] t%C3%B6rt%C3%A9nik a gyermekgondoz%C3%A1si d%C3%ADj (el%C5%91leg) foly%C3%B3s%C3%ADt%C3%A1sa?

2016. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen a gyes és a csp érkezik a hónap második munkanapján a számlára a gyed nekem 5 és 8 között jött eddig mindig....
2016. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyedet valóban tizedikéig kell kifizetni. Én az OEPtõl kapom, mindig 10-edikén.
2016. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok köszi! Akkor valamit tényleg "benéztem"! Szerencsére nem oszt nem szoroz :)
2016. ápr. 4. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!