Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elszamolták a GYED-et. Többet...

Elszamolták a GYED-et. Többet kapok mint kéne. Nem ellenőrzik? Többi lent.

Figyelt kérdés

mikor terhes lettem,rögtön táppénzre irt ki a doki. akkor havonta kb 40 e ftot kaptam. A fizetesem kb 110 e. ft volt ami a bejelentett. ebből 80 e körül kaptam kézhez.

A gyedem pedig 88 ezer ft lett. a határozat szerint 140 ezer ft körül voltam bejelentve azért jár ennyi. akkor nem tulajdonítottam nekii jelentőséget mert mindent a munkálataó intézett,én amugy sem voltam tisztában ezekkel. Ennek már majdnem egy éve. azóta is a 88at kapom. a kérdésem az, ezt visszafizettethetik velem?vagy megbüntetnek miatta?eddig nem tudtam ,hogy nem ennyit kéne kapnom és most betojtam,hogy mi lesz...


2015. nov. 28. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
110 nettónak kb 88 a csed-je fél évig.
2015. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
dehát többet kapok most mint mikor dolgoztam. fél évig kaptam a tgyást az kevesebb volt ennél :/
2015. nov. 28. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem ugyanaz a cseded alapja mint a gyededé? Egyébként ők azt fogják mondani, hogy tuti jó. A férjemnek kevesebb gyedet számoltak mint kellett volna, amikor szóltunk, akkor leüvöltötték a fejem, hogy tuti jó, mert ők kiszámolják, utána az ellenőrzési osztály ellenőrzi. Miután megfellebbeztük, hogy szerintünk nem ennyi jár, legyenek szívesek elmondani, hogy milyen adatok alapján számoltak, és hogyan, akkor kaptunk egy olyan választ, amiben annyi szerepel, hogy szerintük jó, ha fellebbezni akarunk, akkor ennyi meg ennyi illetékért megtehetjùk. De ha téged ez idegesít, akkor kérdezz rá, hogyan jött ki nekik ez a szám.
2015. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ez egy kicsit megnyugtató,

fogalmam sincs ez hogy jött ki. Igazából rákérdezni sem merek, nehogy akkor vissza fizettessék velem a különbözetet, de így meg valahol csak kibukik ,nem?mondjuk az adóbevallásban?

2015. nov. 28. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos ennek igazán akkor lesz jelentősége ha OEP ellenőrzés van, mert amíg a munkahelyed intézi addig azt fogják mondani, hogy ennyi és kész.

Nekem a munkahelyem kifizetőhely, rosszul állapították meg az alapomat. Leírtam nekik, hogy mennyit kellene kapnom, válasz az nem jó, annyi a jó amit ők számoltak. Mellékeltem a számolási szabályokat, a munkaügyes belekötött, hogy azt nem úgy kell értelmezni, megkérdezte egy sima OEPes ügyintézőjét (akivel a cég kapcsolatban van) szerinti is csak annyi jár, így írtam a Nemzetgazdasági Minisztériumba (hisz a tv-t "ők hozták"), leírták levezetve, hogy hogyan kell értelmezni a tv-t rám nézve (konkrétan megírtam az adatokat), úgyhogy végül nekem lett igazam, bár ez 3 hónapba telt, de utólag visszamenőleg megkaptam a magasabb összeget.

Szóval a lényeg, ha kapsz egy ellenőrzést (vagy a cég) és kiderül, hogy mégsem jó a dolog, akkor igen vissza kell fizetni a különbözetet. Mondjuk az nekem furcsa, hogy azt sem tudod mennyire voltál bejelentve, hisz ha más nem éves adóbevallásod van. És ha jól olvasom te még nem az új rendszerben igényelted a gyedet (mármint számítás szempontjából nem az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától kell nézni a fizudat). Szóval neked is ki kellene tudnod számítani, hogy minek mi volt az alapja. Az egyébként valóban előfordulhat, hogy eltérnek a tp, neked még tgyás és gyed alapod)

2015. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még az is eltérést okozhat, hogy a tgyásnál nem kérted az családi kedvezményt, gyednél meg igen.
2015. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!