Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tegyünk ha valamilyen...

Mit tegyünk ha valamilyen oknál fogva ketten vettük fel az egy gyermek után járó adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Adókedvezmény, Családi adókedvezmény,
2016. ápr. 12. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kell egy önellenőrzés, ha már beadtátok a bevallást. Ebben az esetben bírsággal növelten kell visszafizetni. Ha nem, akkor csak egyikőtök fogja kitölteni a családi adókedvezmény összegét, a másiknak fizetendő SZJA lesz. Szerintem... de azért nézzetek utána.
2016. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az van, amit az első mond. Illetve, ha jelen pillanatban is kapjátok mind a ketten, egyikőtök sürgősen mondja le.
2016. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jogtalanul felvett összeget vissza kell fizetni+büntetés!
2016. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Üdv!


Köszönöm szépen a hozzászólásokat!


A helyzet az hogy nagy esély van rá hogy az OEp valamit elnézhetett mert nem igényelte a párom csak én az adókedvezményt, még fontos kérdés! hogy ő Gyesen utána Gyeden volt e közben is adható e az adókedvezmény tehát a gyes vagy gyed összegén tud ez változtatni én ugy tudtam de nem vagyok benne biztos hogy csak az aktiv munkahellyel rendelkező jövedelem mellé jár az adókedvezmény tehát gyes en vagy gyed ellátás mellé nem ez nem köthető össze de nem biztos hogy jól tudom

2016. ápr. 13. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod jól. GYED is adózik igy abból is igénybe vehető az adókedvezmény.
2016. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!