Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha igényelek családi adókedvez...

Ha igényelek családi adókedvezményt és jár pl havi +10, akkor azt hogy kapom meg havonta, honnan tudja a munkáltató, hogy többet kell adjon, kap valamilyen értesítést a könyvelője, hogy ne fizessen annyit utánam és az ebből eredő pluszt adja nekem?

Figyelt kérdés
Részletesen érdekel és sehol nem találom leírva. Csak annyit írnak, hogy majd ennyivel, meg annyival többet kell kapjak, de mi az, hogy kell? A munkáltató magától nem fog többet adni...
2012. febr. 21. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A fizetési papírodon rajta kell, hogy legyen. Ha nem kapsz fizetési papírt, akkor kételkedj abban, hogy valóban be vagy jelentve...
2012. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A munkáltató felé nyilatkozol, hogy hogyan állapítsa meg az adóelőleget.

Ha kéred a családi kedvezményt, akkor annyival többet kapsz kézhez. Ha nem, akkor pedig utólag, az adóbevallással visszakérheted közvetlenül az APEH-től.

2012. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mi van akkor, ha Én igényeltem az adókedvezményt, a fizetési papíromon is megjelenik, de a munkáltatóm mégse "dobja" meg vele a fizetésem??? Mit lehet ilyenkor tenni? Követeljem a munkáltatómnál?
2012. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.

A nettó bért tőle követelheted.

2012. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!