Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő után nem veszi ki...

Mennyi idő után nem veszi ki magát rosszul ha terhes lesz a munkavállaló?

Figyelt kérdés
Mennyi idő munka után lehet terhes az ember úgy, hogy a munkaadó nem nézi rossz szemmel. Az, hogy mennyi támogatást kap az anya(gyes gyed gyás stb) nem számít.
2016. ápr. 17. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen soha nincs, a munkáltató hátára mindig púp a kismama, akkor is, ha 20 éve dolgozik ott, ezt nem veheted alapul.


Nekem az volt a szempont, hogy ÉN mennyi idő után nem éreztem pofátlanságnak a gyedre vonulást. Munkába álltam, bő két év után kezdtük próbálkozni, innen még egy év volt, mire erőveszteség lettem veszélyeztetettség miatt. Közszférában dolgozom, ott egy fokkal jobban kénytelenek tolerálni az ilyesmit.

2016. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatótól függ. Van, aki örül a munkavállaló örömének, van, aki nem. A kismamát mindig pótolni kell, ez extra gond persze, de ezzel ne foglalkozz, nem a munkahely fogja megadni a boldogságot az életedben. Munkahelyet találhatsz másikat is, a gyerek meg nem pótolható.
2016. ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3 év munkaviszony után estem teherbe (nem a 3 év miatt csak így alakult) én egyáltalán nem éreztem cikinek.
2016. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én 7 év ott dolgozás után lettem kismama, de 2 év után sem lett volna ciki. Viszont nálunk sok nő dolgozik a munkahelyen, és megszokták, hogy néha elmennek szülni, majd visszajönnek. Ilyen téren rendes a munkahelyem.

A közvetlen főnökeim is azok.

2016. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 2015 március elején váltottam munkahelyet és 2015 novemberében estem teherbe.Úgy voltunk a párommal (mindketten 30 évesek vagyunk) hogy elkezdünk próbálkozni, mert úgy is annyi helyről hallottuk, hogy nem sikerül azonnal, több hónapnak vagy évnek is el kell telnie mire összejön, aztán végül mi azon szerencsések közé tartozunk akiknek szinte azonnal sikerült.Őszintén elmondtam mindent a főnökömnek és nagyon jól fogadta, pedig nagyon féltem.De minden jól alakul, június elejéig dolgozom :) 25 hkm
2016. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam ott egy éve mikor teherbe estem, de a sok stressz miatt ami a szerződésem körül forgott ( nem voltam még határozatlanra felvéve) és egyéb dolgok miatt eléggé rosszul éreztem magam, és sajnos el is vetéltem. Műtét után 5 hónappal ismét teherbe estem (ekkor már megvolt a határozatlan szerződésem, nem tudtak a munkahelyemen az előző terhességről, elvesztéséről semmiről, azt sem tudták, hogy próbálkozunk), ekkor voltam a munkahelyemen 1 éve 1 hónapja amikor 7 hetesen bejelentettem, hogy el szeretnék menni táppénzre mert félek az újabb vesztéstől, ekkor elmondtam, hogy már volt egy. A fő főnökön kívül mindenki örült neki. Ő még most sem örül neki, de nem őt kell boldoggá tennem szerencsére. Azóta is itthon vagyok táppénzen. 19hkm
2016. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel én vendéglátásban dolgoztam, és nagyon aranyos főnököm volt, így szerencsés voltam.

(bár munkahelytől függetlenül vállalunk gyereket, amikor eljött az ideje.)

Amikor mondtam neki, hogy terhes vagyok, velem örült. Megbeszéltük hogy ha lehet, nem megyek táppénzre, és később nem megyek vissza dolgozni.

De ezt a gyerek tervezésekor tudtam, hogy itt vége a vendéglátós "pályafutásomnak". Mert nem egy gyerekbarát a munkaidő sehol.


Viszont más munkáltatónál mindegy mennyit dolgozik az ember, még külön ki is akar cseszni vele, ha az "teherbe mer esni"...

2016. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!



Hogy érted azt, hogy nem mentél táppénzre? A szülés időpontjában sem voltál biztosított, vagyis kiléptél mikor megtudtad, hogy terhes vagy?Vagy dolgoztál ameddig bírtad?

2016. ápr. 18. 18:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem léptem ki. Dolgoztam a 37. hétig, és onnan kezdtem a csedet. (ápr.22-re voltam kiírva, márc 31-ig dolgoztam).

Tökéletes terhességem volt, végig jól voltam, szerettem a munkámat, így ez volt a lehető legjobb mindenkinek.

Fiam 2 éves korában szüntettem meg a munkaviszonyom (de addigra már el lett adva a cég, tehát egy számomra vadidegen ember lett a munkáltatóm).

2016. ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!