Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha én dolgoztam 2014 szeptembe...

Katicabogar.82 kérdése:

Ha én dolgoztam 2014 szeptember közepéig, aztán kirugtak és csak utána derült ki, hogy terhes vagyok akkor járt volna nekem gyed? Az alanyi jogon járó gyest és családit kapom jelenleg.

Figyelt kérdés

2016. márc. 17. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
ha szülés napján nincs jogviszonyod, akkor nem jár se csed se gyed
2016. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem járt volna. Az akkor jár, ha a szülés napján is él a munkaviszony, vagy munkanélküli járadékban részesülsz.
2016. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ, hogy miért rúgtak ki.

Tömeges leépítés érintheti a terhest is, illetve rendkívüli felmondással is el lehet küldeni a várandóst.

Ha rendes felmondással küldtek el, nem voltál már próbaidős és a munkaviszonyod megszűnése napján már terhes voltál, csak nem tudtál róla, akkor vissza kellett volna venniük, ha cselekedsz.

Utólag nem lehet orvosolni.

2016. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
miért lettem lepontozva? 1
2016. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ausztriában dolgoztam,elküldtek és rá 3 hétre derült ki,hogy babát várok. Akik segitenek a kint dolgozoknak,ök mondták,hogy a felmondástol számitva 5 napom lett volna bizonyitani,hogy terhes vagyok,de hát még én sem tudtam,Mire megtudtam már késö volt.
2016. márc. 17. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
ha kintre adóztál, amúgy sem lettél volna jogosult itteni ellátásokra, azon túl, ami alanyi jogon jár
2016. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, külföldi munkaviszonnyal nem vagy jogosult magyar gyedre, max az alanyi jogon járó dolgokra.
2016. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!