Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Próbaidő alatt elbocsátható...

Rachelbloom kérdése:

Próbaidő alatt elbocsátható terhes munkavállaló?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdésemet,azért ebben a rovatban tettem fel, mert most ezen múlik hhogy megtartom-e a babát. Az apa hallani nem akar róla,ellenben én igen.A baj csak az hogy a főnököm emiatt ki akar rúgni,pórbaidős vagyok,írásban jeleztem felé hogy állapotos lettem,nem tudom hogy mit csináljak.teljesen kétségbe vagyok esve,nem akarom elvetetni,de munkanélküli segélyből nem tudom magunkat eltartani.:(
2013. jún. 21. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt terhesen is elküldhet. El kellett volna titkolni a próbaidő végéig.
2013. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Probaido alatt elkuldhet siman. Nem vagy vedve.
2013. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem véd tőle a törvény ilyen esetben, próbaidő alatt el lehet bocsátani.
2013. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felmondhat, a próbaidő épp ezért próbaidő.

Nem kellett volna próbaidő alatt el mondani neki.

2013. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség volt próbaidő alatt elmondani a főnöknek,így garantáltan el fog küldei.


miért nem vártad meg a próbaidő végét,mennyi lett volna még?

2013. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még egy hónapom lett volna és úgy éreztem ,hogy fair leszek és nem fogok sumákolni,ráadásul orvoshoz is kellett mennem többször,így nem akartam hazudni.:(
2013. jún. 21. 11:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Elég jól megszivattad magad ezzel.

Ha megtartod,ha nem,99%-ig biztos vagyok benne,hogy ki fog rúgni próbaidő vége előtt.

2013. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért bántjátok? Mert tisztességes akart lenni? És nem hazudni? Nem magát szívatta meg, hanem ilyen világot élünk, hogy ez hátrány. Sajnos. Arra nevel, hogy lopj, csalj, hazudj, és sokra viszed.

Vannak viszont az abortuszon túl más, nem visszafordíthatatlan lehetőségeid is, kérdező. Ha gondolod, írj privát, és próbálok segíteni.

2013. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az ilyen világot élünk hozzászólás szerintem azért nem egészen ide tartozik. teljesen rendben van, ha el akarják küldeni, a jogszabály szerint, és egyébként is, ha kizárólag mint munkáltató gondolkozunk.

az, ha nem mondja el, az nem hazugság, meg rossz tulajdonság, meg egyéb negatív dolog szerintem, eleve van, aki amúgy se mondja el addig, amíg nem tudja, egészséges-e a baba stb.


kérdező, beszélni kellene az apukával, hiába nem akar hallani róla, ez bizony az ő dolga is, és a főnökkel is le kellene ülni.

2013. jún. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Apukával persze lehet és kell beszélni, de bármiféle kötelezettsége ugye akkor lesz, ha hivatalosan is megállapítják az apaságát, vagyis a szülés után lezajló apasági per lezárultával. Addig is lehet persze kérni, segítséget, apasági elismerést, bármit, de kötelezni addig a világon semmire.
2013. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!