Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen dokumentumok kellenek...

Milyen dokumentumok kellenek pontosan a CSED-hez ha a 36. héttől igényelem?

Figyelt kérdés
Letöltöttem az OEP honlapjáról a nyilatkozatot, kapok igazolást a szülés várható idejéről, a munkáltatom ad foglalkoztatási igazolást, és ennyi? Csak be kell küldeni? Köszönöm
2016. ápr. 17. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

"Csecsemőgondozási díj iránti kérelmet a biztosított foglalkoztatójánál kell előterjeszteni, a biztosítás fennállása alatt és annak megszűnését követően is."


"Amennyiben a biztosított a csecsemőgondozási díjat a szülést megelőző időponttól kéri, a szülés várható időpontját a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolással, vagy ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, akkor a várandósgondozási könyv másolatával kell igazolni. A szülést megelőző időponttól való igénylés esetén, illetve ha a foglalkoztatónál kifizetőhely működik, a gyermek születésének tényét a szülést követően, a születési anyakönyvi kivonat másolatával igazolni kell."


forrás: [link]

2016. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is a héten intézem. Szept 28tól vagyok táppénzen 9es kóddal, erről is kell igazolás?
2016. ápr. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem számolják az ellátás összegébe bele,de ha csak azzal van meg a két év alatt egy éved,az oep akkor is látni fogja,hogy megvan,így szerintem nem kell igazolás arról,de a munkáltató biztosan fogja tudni mi a dolga.
2016. ápr. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 es vagyok, köszönöm. És ha május 25-re vagyok kiírva akkor mikortól igényelhetem a Csedet április 27 v 28?

Kedves kérdező, elnézést hogy itt offolok. Sok boldogságot. A válaszadóknak köszönet!!!

2016. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. ápr. 18. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!