Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit jelent, h Terhesállományba...

Mit jelent, h Terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolás?

Figyelt kérdés

A Csedet szeretném megigényelni, május 25-re vagyok kiírva, szept 28-tól vagyok 9es kóddal táppénzen. Most akkor ha szülés előtt 28 nappal szeretném igényelni a fenti mondat a háziorvosra érvényes? És kell igazolás a nőgyógyásztól is?

Köszönöm


2016. ápr. 18. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, hogyan fog kinézni ez a papír, de legutóbb a védőnőnél kérdeztem rá, azt mondta még nem adja ki, de tőle fogom elvileg megkapni, gondolom az orvos aláírásával.
2016. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk (Szeged) úgy volt, hogy a terhesgondozóban a nőgyógyász leigazolta, hogy pontosan melyik naptól vagyok jogosult igénybe venni a CSED-et. Ez alapján a háziorvos - attól a naptól, amikortól kértem - lezárta a 9-es táppénzt és kiállította az általad említett igazolást. Mindkét papírt leadtam a munkahelyen.
2016. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es, ugyan az a nyomtatvány, mint amivel táppénzre vesznek, az a rózsaszín négyzet alakú.
2016. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugy van ahogy a 2-es írja.
2016. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nem voltam (eddig) a terhesség alatt táppénzen, így nem tudtam, de így nyilván tudom melyikre gondolsz, köszi.


Bocs, hogy belekérdezek, én is szegedi vagyok, ha nem táppénz után kérem, akkor is a háziorvos fogja kiadni?

2016. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor holnap felhívom a háziorvost, h hogyan tovább. Csak pénteken megyek a nőgyógyászhoz, ha esetleg késve kapná meg az OEP a papírokat, mondjuk 30-án, viszont én 28-tól igényelném?
2016. ápr. 18. 15:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem táppénzről mész CSEDre akkor elég a kiskönyv másolatát bekuldeni plusz természetesen a nyomtatványt kitöltve. Fenn az az OEP honlapján ez az info.
2016. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!