Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » KATA-s egyéni vállalkozó, ha...

KATA-s egyéni vállalkozó, ha CSED-et igényel, szünetelteti a vállalkozást?

Figyelt kérdés
Egymásnak ellentmondó információk teljesen összezavartak. Eredeti terv a szüneteltetés volt. Azt a tanácsot kaptam ugyanis többektől, hogy a CSED igénylésével egyidejűleg jelentsem be a vállalkozás szüneteltetését, mert csak így kapok CSED-et. OEP szerint viszont felesleges szüneteltetnem, mert úgysem keletkezik KATA miatt fizetési kötelezettségem. Jelenleg táppénzen vagyok, május 8-ra vagyok kiírva. Szerettem volna április 22-től CSED-re menni, de ma megtudtam OEP-től, hogy csak a szülés napjától kaphatok majd CSED-et, így felesleges előre igényelnem. Ez nem is probléma, de kész kérdés lavina indult meg bennem... most ki beszél félre? És ha mégis szüneteltetni kell, akkor jelen esetben nem számít, hogy nem hó 1-jétől teszem, hanem a szülés napjától, igaz? És ha szüneteltetem, akkor attól még a társadalombiztosításom megmarad, ugye? Köszönöm

2016. ápr. 20. 15:38
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Úgy lesz! Azért nem semmi, hogy minden könyvelő beugratott volna. Azóta kérdeztünk még kettőt és azt mondták, szüneteltessek. Végül központi OEP-ben elmondták, nehogy megtegyem. Most egyáltalán nem bánom, hogy nincs könyvelőm :) köszönöm a segítséget!
2016. ápr. 21. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!