Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igényelhetem ebben az esetben...

Igényelhetem ebben az esetben a Csedet, sürgős?

Figyelt kérdés
Május 25 re vagyok kiírva, szept. 28tól vagyok 9es táppénzen. A táppénzt április 27től zárnám le és a Csedet 28-tól kérném de csak ugye 27-én tudok mindent elküldeni a munkáltatómnak, ők meg küldik az Oepnek. Nem baj ba az OEPhez csak pl májusban jut el a kérelem, visszamenőleg is megkapom?
2016. ápr. 24. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindig mindenki visszamenőleg kapja a csedet, de nem az OEP-hez tartozik hanem a kormányhivatal egészségpénztári szakigazgatási szervéhez. Lényeg hogy az a dátum számit amit az igénylőlapra beírsz.
2016. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért szerinted ezt hogy lehetne màsként???????


Csedet legkoràbban 28 nappal szülés előtt kérhetsz,azaz papìrt sem adhatsz le előbb. Plàne,hogy a tàppénzt sem tudjàk előbb lezàrni,mint ahogy eljön az a dàtum amìg tàppénzen vagy.


Bocs de nem értem min aggódsz.

2016. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2# es vagyok

Munkàltatód tb kifizető?

Mert akkor ők folyósìtjàk.


Ha nem,akkor kérsz tőlük egy munkàltatói igazolàst vagy foglalkoztatàsi igazolàst- szerintem most ìgy hìvjàk és azzal adod le a csed igénylőt a kormànyablakban. Ez gyorsabb,mert kihagysz egy fölösleges lépést,ahol ülhetnek a papirokon.

2016. ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok van. Munkáltatóm nem kifizetőhely de hozzárakják a munkáltatóit és küldik tovább.
2016. ápr. 24. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezért ìrtam,hogy ebben az esetben érdemesebb sajàt magadnak intézni. Mondjuk ha megbìzol a munkàltatóban és tényleg pikk pakk megcsinàljàk,akkor jó. De baràtnőm emiatt 2 hónappal később kapott mindent. Mert elhagytàk a papìrjait nem azt küldték be stb...


Szivesen 😁 könnyű szülést,jó babàzàst.

2016. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
nincs itt mit visszamenőlegezni. beérkezik valamikor, utánamajd megszületik a gyerkőc, majd megkapod az anyakönyvit, majd kiküldik a tb kártyáját, szépen ezeket is beadod és majd azután lesz kifizetés, tehát júli elején számíts pénzre ;)
2016. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21 nap az ügyintézési határidő, de mivel ő szülés előtt igényli utólag elég beküldeni a taj számot. A beérkezés után kb ennyi idő után utalnak is, és soron kívül utalják ilyenkor a tört havit, úgyhogy július előtt bőven megkapod a csedet. De arra figyelj, hogy a szülés után újra ki kell tölteni a módosított, taj számot tartalmazó nyilatkozatot, mert nem elég a taj számot beküldeni kell új nyilatkozat is, különben x nap után leállítják a folyósítást.
2016. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azért írtam júlit, mert mire megjön a taj, mire elküldi, mire feldolgozzák, mire utalnak, az azért lesz egy hónap, nekem 1,5 volt amúgy :)
2016. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen de neki nem kell hozzá a taj, mert szülés előtt jóval még megigényli, ilyenkor utalják akkor is ha nincs még taj, mert nyilván nincs még... Én is augusztus 15-én szültem, aug 1-től kértem a csedet, és előbb megkaptam mint lett volna taj szám. Azt utólag küldtem be már kb szeptemberben.
2016. ápr. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

most nagyon újat mondtál :) de örülök neki, mert 2 hónap múlva igénylem én is. mikor az elsőt szültem akkor minden esetben csak akkor utaltak ha már minden egyebet beküldtünk, szóval akkor még nem volt opció, hogy pénzt is kapjunk a gyerek 1-2 hónapos koráig :)

mondjuk vacak is volt az első hét ilyen szempontból, mert tp-t ugye már rég kaptam, a csed meg nem jött ;)

2016. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!