Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben igényelhetem a...

Ilyen esetben igényelhetem a magam részére a családi pótlékot akkor?

Figyelt kérdés

Mikor írtam a hivatalba, azt írták csak ha külön élek édesanyámtól akkor igényelhetem.


Jelen esetben nagyszüleimnél élek, apa fizeti a sulit, meg mamájéknak a rezsijébe beszáll, meg a kaját adja. Eddig anya kapta a pénzt, mert mikor elváltak hivatalosan neki ítéltek oda. De mikor összejött az élettársával, akkor én eljöttem. Azóta apa tart el, és a nagyszüleimnél vagyok, de a hivatalos címem anya lakása. Kérdésem, ha igazolja nekem két tanú, hogy tanulok, a címem az de nem ott élek, kérhetem én a pénzt?


Anyám nem is törődik már régóta velem, egy pulóvert, egy hogy vagy sincs...Apát nem érdekelte, de nekem ez a kis pénz is nagy segítség lenne, pl. nyelvvizsga díjra. Már betöltöttem a 18-at, intézkedhetek, a gyámügyet nem vonják bele...


Röviden: 18 elmúltam, igényelhetem a saját számlámra a cs.p., ha igazolom, hogy különélek anyától, de a bejelentett lakcímem az ott van, vagy át kell jelentkeznem?


2010. okt. 25. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentkezz át. Úgy biztos, hogy igényelheted.
2010. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Át kell jelentkezned. Ami kb. 2 perc.
2010. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne. Bár már elmúltam 20, és állítólag már nem jár...
2010. okt. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Át kell jelentkezned.Tudod a bürokrácia.


20 éves kor felet nem jár a családi pótlék.

2010. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!