Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyen esetben vissza igényelhe...

Ilyen esetben vissza igényelhetem a befizetett tanfolyam árát?

Figyelt kérdés
Nyelvet tanulok már egy ideje ,és szerettem volna vizsgám után jelentkezni a következő kurzusra .A tanfolyam árának felét ,mint első részletet a beiratkozással egyidejűleg be is fizettem .Sajnos a tanfolyam kezdés előtt 2 nappal kórházba kerültem súlyos betegséggel . Lett azon a héten szólva ,hogy kórház miatt nem fogok tudni menni Akkor még nem tudtuk mennyi ideig fekszem majd bent .Egy hónapig voltam kórházban + utókezelések is szükségesek voltak . Volt aki azt mondta ,hogy nem jár vissza pénz ,mivel a tanfolyam elkezdődött . De én úgy gondolom ,ez nem így működik . Én pénzt adtam egy szolgáltatásért ,amit végül önhibámon kívül nem tudtam igénybe venni . Be akarok menni a suliba ,rákérdezni a dolgokra ,de először kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is .Én vagy a pénzre ,vagy arra tartok igényt ,vagy hogy a már 2 hónapja befizetett összegemet a közeljövőben induló tanfolyam első részleteként tudhassam .Csak úgy a semmiért nem adományozok a sulinak húszon x ezer ft-ot . Szerintetek ?

2014. ápr. 30. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a vis major tipikus esete.

Vagy visszakéred a pénzt, vagy részt veszel a következő tanfolyamon, ahol a teljes befizetett összeget be kell számítaniuk.

Más lenne a helyzet, ha önszántadból nem mentél volna el.

2014. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tipikus az hogy a jelentkezési lapon beikszeled, hogy elfogadtad az általános szerződési feltételeiket (ÁSZF). Nézd meg hogy az a szerződéstől való elállásra, vis maiorral mit mond, ha semmit, akkor, Ptk. szerint:


6:248. § [A szerződés lehetetlenülése]

(1) Ha a teljesítés olyan okból válik lehetetlenné, amelyért egyik fél sem felelős, és

...

b) a lehetetlenné válás oka a megrendelő érdekkörében merült fel, a vállalkozót a díj megilleti, de a megrendelő levonhatja azt az összeget, amelyet a vállalkozó a lehetetlenné válás folytán költségben megtakarított, továbbá amelyet a felszabadult időben másutt keresett vagy nagyobb nehézség nélkül kereshetett volna;


A nyelvsulit kérd arra, hogy a helyedre mást csoportosítsanak a csoportba, és Neked adják vissza a pénzt, ha erre nem hajlandók akkor add el a helyedet másnak, könnyebb ha engedsz az árból.

2014. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs hülyeséget írtam, amíg a teljesítés nem kezdődött meg elállhatsz! :)


6:249. § [Elállás, felmondás]

(1) A megrendelő a szerződéstől a szerződés teljesítésének megkezdése előtt bármikor elállhat, ezt követően a teljesítésig a szerződést felmondhatja.

(2) A megrendelő elállása vagy felmondása esetén köteles a vállalkozónak a díj arányos részét megfizetni és a szerződés megszüntetésével okozott kárt megtéríteni azzal, hogy a kártalanítás a vállalkozói díjat nem haladhatja meg.

2014. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltam egyértelmű . Én március 2.-án kerültem kórházba ,a tanfolyam márc .4.-én elkezdődött . A tanfolyam árának első fele be volt fizetve . Amikor egyszer odatelefonáltam ,az ügyintéző csaj hebegett habogott ,azt állította ,hogy nem jár vissza a pénz ,de szerintem ez nem így van . Én benne lennék ,ha a 3 hét múlva induló tanfolyamra át lehetne vinni a korábbi befizetésem ,de ha nem akkor a pénzemet szeretném vissza .A semmiért nem fizetek az iskolának .
2014. ápr. 30. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!