Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítsen kapok e majd...

Valaki segítsen kapok e majd gyedet?

Figyelt kérdés
2014május 21_en szültem a lányom az akkori munka helyemen 2014május 31ig szolt a határozott idejű szerződésem...most május 21ig gyeden vagyok. De munka viszonyom csak január ota van...tudom hogy gyedet az kap aki szülés előtti 2 évben biztosított volt. Ebbe a gyed is beleszamit? Vagy csak.amiota van bejelentett munkám?

2016. ápr. 28. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha 2014. máj. 31-én megszűnt a munkaviszonyod, akkor passzív gyedet kaptál. Ez az időszak nem számít bele a biztosított időbe, tehát ha jól értelmezem idén januártól van munkaviszonyod. Mikor szülsz pontosan? Bár mindegy, mert a 2 évbe az előző munkahelyedet már nem lehet beleszámítani, tehát igen, csak januártól számítják neked a biztosított időd. Ha nem lesz meg a 365 biztosított nap, de lesz munkaviszonyod szüléskor, akkor igényelhetsz méltányossági alapon csedet, majd gyedet, ezt akkor adják meg, ha pár nap hiányzik a 365 naphoz. Ellenkező esetben gyesre leszel jogosult 3 évig.

Ha gyesre leszel csak jogosult, akkor esetleg az új babával fél éves koráig gyesen leszel, majd apa a baba 6 hónapos kora után munka mellett elmehet vele gyedre, neked akkor a gyest le kell majd mondani. Mikor fogsz szülni?

2016. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva??
2016. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok koszonom a gyors érthető választ. Hat még nem tudom orvoshoz még nem mentem egyenlőre csak pozitív tesztem van. Csak nagyon aggódom.. Félek hogy csak gyest fogok kapni. Ami azért nem sok. Szerettünk volna tesot de nem.most de ha mar igy alakult persze várjuk szeretettel... Méltányossági gyedet mennyire nehezen adjak meg? Ahogy én számolom oh egy honap fog hiányozni az egy evbol... :(
2016. ápr. 28. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha még most mész dokihoz, akkor max 2 hónapis terhes vagy. November/december környékén fogsz szülni. Így nem lesz meg az egy éved. Méltányosságot akkor adnak, ha csak néhány nap hiányzik a 365höz, de neked több fog. Persze jó lenne tudni, mikor jött meg utoljára, onnan kb tudható a szülés időpontja. A mostani szerződésed határozatlan?
2016. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok koszonom a gyors érthető választ. Hat még nem tudom orvoshoz még nem mentem egyenlőre csak pozitív tesztem van. Csak nagyon aggódom.. Félek hogy csak gyest fogok kapni. Ami azért nem sok. Szerettünk volna tesot de nem.most de ha mar igy alakult persze várjuk szeretettel... Méltányossági gyedet mennyire nehezen adjak meg? Ahogy én számolom oh egy honap fog hiányozni az egy evbol... :(
2016. ápr. 28. 14:11
 6/8 A kérdező kommentje:
A mostani határozatlan
2016. ápr. 28. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

De az egy hónap akkor is sok a méltányosságihoz. Meg abból is kapod a csedet, a gyedet már nem adják meg, ahelyett gyes lesz. A méltányosságinál nézik az egyfőre eső jövedelmet is.

Szerintem csak gyest fogsz kapni.

2016. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye a méltányossági csednek és gyednek ha 1 hónap hiányzik. Valóban pár nap hiányzás esetén adják meg és nézik az egy főre eső jövedelmet.

A csedet még könnyebben megadják. Van akinek 3 nap hiányzott, csedet kapott méltányosságból, de gyedet már nem.

Ha méltányosságból nem kapod meg, akkor gyesre leszel jogosult. Tényleg azt lehetne csinálni, hogy a baba fél éves koráig gyesen vagy, majd utána a párod megy a kicsivel gyedre és a nagy után is át kell majd vennie a gyest, ha addig nem tölti be a nagy a 3-at. Neked le kell majd a gyest mondani, apa dolgozhat gyed mellett, neked pedig a TB-t kell havonta fizetni magadnak, ha nem mész el dolgozni, hanem otthon maradsz (kb. 7 ezer Ft), de szerintem így is jobban jártok, mintha 3 évig te lennél gyesen.

2016. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!