Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A párom kaphatja a gyedet...

A párom kaphatja a gyedet úgy, hogy dolgozik?

Figyelt kérdés
Terhes lettem,viszont csak a gyest kapnám. A párom, még nem a férjem sokkal jobban keres. A gyerek 6 hónapos korától megigényelheti a gyedet, úgy hogy közben dolgozik? Addig én gyesen lennék utànna én maradnék itthon a picivel.
2016. ápr. 13. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha megfelel a jogosultsági feltételeknek. Neked a gyest le kell mondani és ha nem lesz semmilyen jogviszonyod, akkor a TB-t fizetned kell magadnak.
2016. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi, hogy nem tudok válaszolni, de ez engem is érdekelne. Hogy akkor kapná a párod a fizetését meg a gyed-et is? Mert különben hogy érné meg? (Én is ebben a helyzetben vagyok.)
2016. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, a gyerek 6 hónapos korától mehet gyedre és dolgozhat is mellette. Így kapja a fizetést és a gyedet.

De, mint írtam, apának is meg kell felelni a jogosultsági feltételeknek!

2016. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen feltételekhez van kötve a jogosultság? A tb az 7000 valamennyi forint jelenleg igaz?
2016. ápr. 13. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
7050 per hó,én fizetem most magam után,mert nincs még munkám. Ha összejön is,nekem a gyedem a két gyermekem után járó adóval is kevés lesz nagyon,így itt is párom veszi át a gyedet majd 6hónapos korától a kicsinek (októberben születik),és ő utána az adót még (lányom nem tőle van). Feltételek,2 éven belül 1 év munka,jelenleg bejelentett (igényléskor).Gyest te akkor már nem kapsz,ő fizu+gyed+adó,te csp max és fizeted a tb-det.
2016. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Feltételek ugyanazok, mintha te igényelnéd. Szülést megelőző 2 éven belül 365 biztosított nap és az igényléskor is fennálló munkaviszony v. biztosítási jogviszony!
2016. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ismét belekérdezek, de az apuka ezt hol tudja intézni, igényelni?
2016. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanott ahol az anya....a munkahelyén, esetleg az eop-nél. De áltaában a munkahely elintézi az igénylést.
2016. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!