Ha beadom heti 2 napra a gyereket bölcsibe, de nem megyek el dolgozni, bukom a GYEDet?

Figyelt kérdés
Ismerősöm szeretné heti 2 napra beadni a gyereket magánbölcsibe, mert neki kell egy kis szabadidő. Szerintem elbukná így a GYEDet, több helyen is ezt olvastam, de mivel több ismerőse is azt mondja, hogy így is kap majd, nem hisz nekem. Tényleg hülyeségeket mondtam, vagy igazam van?
2016. ápr. 18. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos nem bukja, de minek vállal gyereket ha nem bír vele?
2016. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

rosszul tudod :) 2014 januárjában lépett életben a gyed extra, nincs olyan körülmény, hogy le kéne mondanod a gyedről.


első, miért is? erre való a magánbölcsi! én is magánban vagyok gondozónő, 12 gyerekből 10-nek otthon van az anyukája. szerintem teljesen korrekt aki bevallja, hogy neki sok a heti 7 nap babázás és fizet azért, hogy kiszabaduljon kicsit. nincs ezzel baj, azzal lenne, ha államiba adná, a valóban rászorulóktól elvéve a helyet! :)

2016. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva fogalmam sincs. :(
2016. ápr. 18. 19:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy tényleg sok a 7 nap. Én tudom, mert távol élek a családomtól, teljesen magamra vagyok utalva, ha a gyerekről van szó. De nem gondolkozom azon, hogy beadjam bölcsibe. Ráadásul neki ott vannak közel a nagyszülők, hogy elvigyék 1-1 napra, de ezt ő tudja, nem az én dolgom bírálni. Szóval ezek szerint jár neki a gyed. :D Akkor szövegértésből megbuktam.
2016. ápr. 18. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony bukja!

Íme, az OEP honlapjáról idézek:

"A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj, ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, családi napköziben, házi gyermekfelügyeletben) helyezték el, kivéve ha a a jogosult keresőtevékenységet folytat, továbbá ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést,(..)"


[link]


A fenti linken meg lehet keresni és elolvasni. Tehát a GYED-et bukja, ha keresőtevékenység végzése nélkül adja bölcsődébe. Ha dolgozik és úgy veszi igénybe a GYED-et, akkor nem.

2016. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magánbölcsi lehet. Csak állami nem.
2016. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyeteknek lesz rossz.

Mert nem tud rendszer kialakulni gy spha nem fogja tudni mikor hova rakjákbes azt hiszi büntiből lesz beadva mert nem szeretik.

Aki igy akarja járatni annak is érdemes pár hétig minden nap vinni hogy már nincs ott a szülő es csak ezután javasolt heti két napokkal szórakozni.ezt egy gondozo mondta.

2016. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

* a gyereknek lesz rossz

Így soha nem fogja tudni mikor hova rakják be

Érdemes napi szinten szoktatni(beadni) hetekig, es csak azután variálni amikor már megtörtént a leválasztás es megnyugodott a gyermek.ami abbol is latszik pl hogy mer bent aludni, nincsenek ürítési zavarok stb

2016. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyed alatt amugy államiba fel se veszik munkáltatoi nélkül csak gyes alatt de akkor is megkérnek ha lehet inkabb ne add be mig nincs munkad
2016. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Talán annyiból jó lesz a gyereknek, hogy hasonló korúak közt lesz. Remélem, ügyesen be tudják majd szoktatni. Elvileg a bölcsisek is azt mondták neki, hogy beadhatja, és marad a GYED.
2016. ápr. 20. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!