Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg jár a GYED teljes...

Tényleg jár a GYED teljes munkaidő mellett?

Figyelt kérdés
Ha nem az OEP, hanem a munkáltató a GYED kifizetőhely, akkor a cég köteles fizetni a korábbi nettóm+a GYED-et a gyermek 2 éves koráig? Illetve kikötheti a munkáltató, hogy csak a GYED lejárta után vesz vissza emiatt? Vagy ilyenkor a GYED-et az OEPfizeti tovább? Hogyan kell ezt az egészet intézni?
2016. máj. 9. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Köteles visszavenni, amikor te jelzed (legalább 30 nappal korábban, írásban). Az más tészta, hogy utána megtartani már nem kötelező.

És igen, mindkettőt fizetniük kell, majd 2 éves kor után a gyest a gyed helyett.

2016. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bella169 ***** válasza:
100%

Attól hogy a munkahelyed tb kifizető hely nem azt jelenti hogy ő állja a gyededet. Ő utalja neked de neki meg kiutalja az oep.

Vissza mehetsz dolgozni a baba fél éves korától. Vistontha visszamész megszünik a felmondási védelem. Tehát el is küldhetnek.

2016. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ez nekem is megfordult a fejemben, hogy nehogy azért küldjenek el, mert nem akarnak fél évig MAXGYEDet+fizetést adni.

Vagy multinál ez a hozzáállás nem jellemző?

Egy nagy piacvezető multinál dolgozom, fizetéssel soha nem volt gond, nem ebbe mennének tönkre, az biztos. Csak azért eszembe jut, nehogy koppanjak...

Valaki hasonló helyzetben tapasztalat?

2016. máj. 9. 10:11
 4/6 anonim ***** válasza:

"mert nem akarnak fél évig MAXGYEDet+fizetést adni. "


Ők ugyanúgy csak fizetést adnak, mert a gyedet az államtól, azaz az OEP-től kapod. Csak a te esetedben a munkáltatón keresztül. Tehát amíg otthon vagy, egy fityingjébe sem kerülsz a munkáltatódnak, hiába ő utal. Azt ő meg is kapja.


Tehát pont ugyanannyiba kerülsz, mintha elküld, és felvesz helyetted egy gyerektelent.

2016. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, hát ezt nem tudtam! Így akkor emiatt biztos nem küldenek el. Ha elküldenek 30 nap után, akkor mindenképp elküldtek volna és nem a GYED miatt lesz.

Köszönöm!

2016. máj. 9. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták így elküldhetnek, és ha a babád sokat beteg, emiatt hiányzol akkor azért nem biztos hogy megtartanak, mert már nem vagy védett...
2016. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!