Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet munkát találni...

Hogy lehet munkát találni gyerek mellett, felveszik az embert? Ruházati eladoként szeretnék dolgozni, milyen általában a munkaidö pláza vagy butik, kinai (mettöl-meddig hétvégén? )?

Figyelt kérdés
Írjon aki ilyenhelyen dolgozik,dolgozott és akinek van tapasztalata álláskeresésügyben,Köszönöm,
2009. jan. 21. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia ! Én nem ruházati eladóként dolgozom, de vásárolni szoktam, tehát tudom, hogy este 6-ig, 7-ig nyitvatartanak az üzletek, (főleg plázákban)és után még biztosan el kell számolni, rendet kell rakni, bezárni, stb.. Kisgyerek mellett ez nagyon keserves lehet. Ha nem találsz olyan helyet ahol lehetsz csak délelőttös, akkor nem jó ötlet, a gyereked fogja megsínyleni. Tapasztalatból beszélek, én is este fél hétre értem haza sokáig a munkából, jöttek a problémák, a gyerekek viselkedése megváltozott, nem tudtam mi a baj. A gyerek nem azt mondja "anya gyere haza hamarabb, hiányzol", hanem bepisil, felesel, rendetlen, romlik a tanulmányi eredménye, és ezek a legenyhébbek. Azonkívül a munka miatt elveszítek egy csomó időt, lehetőséget, amit a gyerekkel tölthetnék. Írígy voltam a bébiszitterre, hogy neki mesélik el először az élményeket, vele nevetnek, játszanak nagyokat, én mindent csak véletlenül tudtam meg. Szóval nem ajánlom. A munkahely keresésről csak annyit: Ne tagadd le, hogy gyereked van, mondd el bátran, hogy ha beteg neked kell otthon maradnod, stb. Ha első nekifutásra ezt tolerálja egy munkáltató, akkor jó, ha pedig nem szereti a kisgyerekes alkamazottakat, akkor úgy is kiteszi a szűrödet előbb-utóbb. Remélem segítettem. Drukkolok Neked.
2009. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van eddig élelmiszer boltban dolgoztam ott ha reggeles voltam 5re mente és 1-2ig voltam ha du.-ra mentem 11körül kellet ott lenni evvel az a baj hogy nem tudom ki vinné a picit oviba mert apa 6 ra megy anyosék rokonok messze igy csak mi vagyunk.Ezért gondoltam erre mert ott nem kell hajnalba menni de amit irtál igaz csak akkor nem tudom mi lenne a jo munkahely munkakaör?Segitsetek!!!
2009. jan. 21. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzetben vagy, hiszen nem könnyű munkát találni akkor sem, ha nincsenek extra igények. Nekem idegen bébiszitter ment a gyerekért, az azért más. Én hatórás munkát vállaltam, mert úgy voltam vele, mindegy, hogy a bébiszitter kap 20.000 forintot, vagy a fizetésem kevesebb ennyivel. És bevált. De ez más, mint a Te helyzeted. Ha apa mindíg 6-ra megy de délután már otthon van és megbízhatóan minden nap tud menni az oviba, akkor nem olyan vészes a dolog, hiszen apa majdnem egyenértékű anyával. Kérdés, hogy apa bírja-e majd ?
2009. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!