Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor igényeljem a csed-et?

Mikor igényeljem a csed-et?

Figyelt kérdés
Júliusban szülök, 6 hetes terhesen táppénzre mentem, tehát tavaly november óta. Ha szülés napján igényelem a csed-et, akkor január elején jár le. Akkor az idei évből számolják majd a gyed-et? Jobban járnék majd a gyed számításakor, ha még idén igényelném, tehát szülés előtt kérném a csed-et?
2016. máj. 14. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
A szülés előtti utolsó 3 hónapot veszik figyelembe nem a teljes évet a számításnál.2015 január 1-től van így.
2016. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyednél se számolnak soha táppénzből ha emiatt kérdezed, hanem az igényléstől visszafelé a harmadik hónaptól nézik a 180 nap jövedelmét, és maximum a megelòző év elejéig mennek vissza. Ha táppánz van azt átugorják, így a béred lesz az alap a számításnál. Azt vedd.inkább figyelembe hogy mikor igényled a csedet hogy a táppénzed vagy a gyeded lesz-e több. Ha a tp több csak szüléstől éri meg igényelni.
2016. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem tudják az idei évedet nézni, mert tp-en voltál. azt az utolsó 3 hónapot nézik mikor aktívan dolgoztál.

tehát neked 2015 noveber, október, szeptember, lehet az aug is, nem írtad hányadikán kezdted a tp-t.


az, hogy mikor éri meg a csedet nem attól függ mikor nézik a fizudat, hanem hogy mennyi a fizud.

a tp a fizud 60%-a a gyed meg 70%-a, de maximálva van. ha a minimálbér 2x-énél többet keresel, akkor nem éri meg elkezdened a csedet terhesen.

ha nem keresel annyit, akkor megéri, hiszen végeredményben majd egy hónappal több gyedet kapsz mint tp-t, ami ugye a fizud +10%-a

2016. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

jajj de butaságot írtam, az első megkevert.

nem néznek 3 hónapot, 6 hónapot néznek. tehát neked 2015 nov-okt-szept-aug-júli-júni(-máj?) lesz az alapod.

2016. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek alapján úgy gondolom jobban jönne ki, ha szülés előtt venném igénybe a csed-et, mert kevesebb a táppénzem, mint a gyed lesz majd.
2016. máj. 14. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocs hogy bekavartalak. Én gyed-ről mentem vissza dolgozni 3-4 hónapot mielőtt szültem és mivel az jóval magasabb volt így azt az időszakot vették figyelembe.
2016. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

igen, az lehet. úgy van, ahogy írtuk, 3 hónapot visszaszámolnak és onnan néznek 180 napot, tp-t átugorva. ha nincs ennyi, akkor 180 napot néznek, ha az sincs akkor 120 napot. ha viszont az sincs meg akkor a tényleges jövedelmet veszik figyelembe :)

nálad akkor vagy 120 napot vettek figyelembe, vagy a tényleges béredet (ami ugye ugyanannyi is lehet ha nem kapsz prémiumot, pótlékot, stb)

2016. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
En is kerdeznek egyet, ha az utolso 3honapban megyek el tappenzre amit ugye alapbol atugranak. Akkor nem szamolnak meg vissza 3hot a tappenz miatt ugye? :S
2016. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3 hónapot visszaszámolnak a szülés napjától és onnan vesznek visszafelé 180 napot. a tp időszakot egyszerűen átugorják.


tehát a szülés napja a lényeg, nem a 3 hónap :) ha pont abban a 3 hónapban vagy tp-n akkor nincs semmi ;)

2016. máj. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaj de jo.. :) remelem kitudom addig huzni :/ :)
2016. máj. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!