Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor igényeljem a csed-et?

Mikor igényeljem a csed-et?

Figyelt kérdés
Júliusban szülök, 6 hetes terhesen táppénzre mentem, tehát tavaly november óta. Ha szülés napján igényelem a csed-et, akkor január elején jár le. Akkor az idei évből számolják majd a gyed-et? Jobban járnék majd a gyed számításakor, ha még idén igényelném, tehát szülés előtt kérném a csed-et?
2016. máj. 14. 08:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9.vagyok most beszeltem ezzel kapcsolatban a konyvelommel.. es kozolte, hogy nem 180napot neznek hanem 24 honapot.... es annak az atlagat... ez komolyan letezik?
2016. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11es! persze, egy évet néznek! pontosan 365 napot szülést megelőző évben. de azt csak az idő miatt, az ellátásban csak 180 napot néznek, ha mondjuk munkahelyet váltasz 7 hónaposan és 30 napot lehúzol az új munkahelyen 3x annyi pénzzért, akkor csak az a 30 nap lesz a jövedelmed.


könyvelők nem értenek ehhez, enyém is állítja, hogy az elmúlt 2 évemből fogják számolni :D

érdekes amúgy, nekem is van könyvelői végzettségem, mi nem tanultunk ekkora baromságokat.

é felhívtam az oepet is, nyugodtan tedd meg te is, nagyon segítőkészek :)

2016. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Pfu kicsit felment a vernyomasom 2 konyvelovel beszelek egyszerre..kicsit bonyolultabb a dolog.. 2db 4 oras munka helyem van .. ezert kerestem megegy munkat, hogy ne 40et kapjak majd.. de elmeletileg meglehet oldani, hogy mind2 munkam figyelembe vegyek... nem ertek ehez sajnos nem tudom, hogy hogy de hal isten van ra mod ugy nez ki :)
2016. máj. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!