Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYES-t ki fizeti, a munkálta...

A GYES-t ki fizeti, a munkáltató, vagy az állam? Miért jó az, hogy jövedelemtől függ, ki mennyit kap?

Figyelt kérdés

Még teljesen elméleti a kérdés, nincs gyerekem.

Csak eszembe jutott, hogy ha ez elsősorban a gyerekre költendő (persze háztartás, rezsi, stb. is.), akkor miért számít az, hogy ki mennyit keresett előtte?

Nem jár ugyanaz minden egyes babának az államtól?

Ez ugye akkor releváns, ha az állam fizeti.

Az államnak miért kell ezt figyelembe vennie, hogy az anyuka előtte minimálbéres volt-e, vagy nettó 500-at vitt haza?

Azt nézik, hogy előtte mennyit fizetett be az államnak?

Mert akkor itt sehol sincsenek a gyerek jogai, hogy ugyanazt kapja, amit bárki más.

És ha rendes, teljes család van, tehát a szülők házasok, akkor az apuka is éppúgy hozzájárul a családi kiadásokhoz, a gyerek eltartásához, az ő jövedelmét miért nem veszik számításba sehol?

Azt értem, hogy tovább dolgozik, és teljes bért kap, de ez az egész akkor sem túl korrekt.

Mivel magyarázzák, hiszen ha egy nő akárhogy küzd, de nem képes százezreket keresni, mert nincs mondjuk diplomája, akkor esélye sincs, hogy a gyereket jobb körülmények között nevelje fel?


2016. jún. 3. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Úgy okoskodsz itt, hgy alapvető fogalomzavarban szenvedsz.

A gyes soha nem volt jövedelemfüggő.

2016. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Amiről te beszélsz az a GYED. A gyes alanyi jogon jár mindenkinek, és ugyanannyi az összege.Megfordítva a kérdésed, miért kapjon ugyan annyit az a szülő, aki egy napot se dolgozott és nem is akar, mint én, aki már évek óta dolgozom, és rengeteg adót befizettem az államkasszába? Aki kevesli a gyes és a családi összegét, ne vállaljon addig gyereket, míg nem dolgozik annyit hogy GYEDET kapjon.
2016. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A GYES fix, mindenki ugyanannyit kap. A GYED vagy nem tudom,most hogy hívják jövedelemfüggő. És igen, azért, mert az államkincstár fizeti. Aki többet tett bele, többet kap vissza, miért igazságtalan ez? Azonkívül a szülő kötelessége eltartani a gyerekét, nem az államnak.
2016. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Fogalom zavarban szenvedsz.A gyes alanyi jogon jár,mindenkinek azonos összeg.A gyed és a csed ami jövedelem függő,és azért az alapján számolják,mert a kieső jövedelem pótlására szolgál.Ezt az oep utalja.

Egyébként mindenki saját sorsának kovácsa.Ha nem elégedett,bármikor szerezhet egy diplomát.Ahogy mondani szokták,nem akarásnak nyögés a vége.De aki mindenképp tanulni akar,hogy jobb állása,és fizetése legyen,az megoldja.

2016. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
de persze amikor állampolgári ismeretek óra helyett törit tart a tanár, mindenki éljenez, aztán meg jönnek ezek a kérdések...
2016. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jól van már, ha 1-2 ember leírta, akkor minek kell 4x leírni ugyanazt?


Azzal kezdtem, hogy nincs még gyerekem.

Ha valaki megindokolta, azt köszönöm, értem.


De okoskodsz te, te idióta.

Nem okoskodtam, hanem kérdeztem, okoska!


Ha meg valamit rosszul tudtam, kijavítottátok, rendben, mostmár tudom.

Akkor értelmezd, hiszen nem az elnevezés a lényeg, hanem a kérdés érdemi része! Azért ezt illene felfogni, nem kötekedni egyből.

Mi a fene lenne okoskodás néhány kérdésben, mikor egyszerűen csak kérdések fogalmazódtak meg bennem, mert nem vagyok otthon a témában?


Akkor ha valaki nem tud valamit, ki ne merje írni, mert csak lehurrogod? Azért van ez az oldal, hogy ha nem tudom, akkor megkérdezzem.

Nagyon jófej anyuka lehetsz... remélem a gyerekedet is így kezeled. Ha kérdezni mer valamit, mert nem tudja, vagy nem érti, vagy a valóságtól eltérő dolgok fordulnak meg az agyában, akkor lehurrogod, hogy okoskodik.


Gratulálok neked, majomanyu.

2016. jún. 3. 18:42
 7/14 A kérdező kommentje:

Én nem tanultam állampolgári ismereteket, műszaki suliba jártam.

Nem értem, miért kell fikázni azt, aki nincs ebben otthon, és a családban sincs kisgyerek.

KOmolyan ennyire sznob pcsa itt mindenki? Pfff

2016. jún. 3. 18:43
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Motiváljuk gyerekszülésre azt a réteget, aki nem képes tanulni és önállóan gyereket nevelni? Na ne már. Nem az állam dolga a gyereket etetni, hanem a szüleié. Ha erre nem képesek, akkor mi lesz abból a gyerekből?
2016. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na az ilyen válaszokkal nincs semmi gond.

A véleményeket szívesen veszem.

Sőt, ez utóbbival egyet is értek.


De ez a gusztustalan stílusú kiosztás... aki így áll hozzá, az mindenhez ért? Mert most kivételesen valamit jobban tud, akkor már egyből le kell hurrogni a másikat. Nem segíteni normálisan, á dehogy, abba bele is betegedne.

De ha te nem tudsz valamit, és kérdezel, téged is így lehurrognak? Jól esne? Remélem visszakapod, amikor bárhova mész majd ügyetintézni, és a képedbe ordít az ügyintéző, hogy ezt igazán tudnod kéne, és fogalomzavarban szenvedsz!

2016. jún. 3. 18:48
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, függetlenül attól hogy kiosztottál mindenkit mert felhívták a figyelmedet az alapvető tévedéseidre jó nagy baromság az elméleti része is annak amit írsz!

Miért kapna ugyanannyit egy minimálbéres, mint a nettó 500-as akkor amikor otthon van a gyerekével? Nem jár mindenkinek ugyanaz, dolgozzon meg mindenki a pénzért. Milyen alapon várná el a semmire akárki is, hogy a mások által befizetett adóból ugyanannyit kapjon? Mi az, hogy ha egy nő akárhogy küzd? Hogy küzd? tanulni kell, aztán dolgozni, utána gyereket vállalni! Remélem még nagyon fiatal vagy, és azért vannak ilyen téves elképzeléseid!

2016. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!