Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elküldhetnek ha gyeden vagyok?

Elküldhetnek ha gyeden vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Itthon vagyok gyeden 9 hónapos kislányommal. Elég durva leépítés volt ma a vègnél. Vannak külsősök és belsősök. Én is még külsős vagyok.

Beszéltem egyik kolléganőmmel, mondta hogy az egyik 24 hetes kismamát is elküldték. Ezt nem is nagyon értem, hiszen terhesen védett nem? Illetve felmerült egy másik gyeden lévő anyuka is, de róla nem kaptam pontos infót. Szóval 3 éve dolgoztam ott külsősként természetesen határozatlan szerződèssel. Elküldhetnek gyed alatt?


2016. jún. 10. 21:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*cég
2016. jún. 10. 21:49
 2/12 anonim ***** válasza:
a leepites eseten sajnos a vedett dolgozokat is elkuldhetik.
2016. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ugye terhes és gyeden lévő valóban védett, de vannak kivételek, pl. a csoportos leépítés ilyen.


mondjuk nem sokat vesztesz ha elküldenek, mert az állam fizeti a gyededet és ha elküldenek is kapod tovább passzív jogon. viszont a szabikat bukod

2016. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszömöm, akkor még a hétvégét végig kell izguljam.. igen, csak ha elküldenek, 2 éves gyerekkel a "hátam mögött" nehezebb lesz új munkát találni :(
2016. jún. 10. 22:18
 5/12 anonim ***** válasza:

na de így legalább tudod, hogy új helyet kell keresni és időben elkezdheted. az mennyivel jobb ha visszamész, majd a 30 nap védettség után rúgnak ki, mikor már gyerek bölcsiben, neked meg fizetned kell a számlákat?

tudod, csak pozitívan! esetleg gondolkozhatsz tanfolyamban is, szeptemberben indulnak, hátha találsz valami olyat amivel könnyebb majd elhelyezkedni :)

2016. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jún. 10. 23:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem küldhet el, menj ügyvédhez. Csoportos leépítés esetén sem, csak akkor ha maga a cég megszűnik (ha még maradnak dolgozói, székhelye, akkor nem szűntetheti meg a jogviszonyodat). Nálunk is ez van/volt, és én még mindig alkalmazott vagyok (ill. más kismama is). Csak akkor fog megszűnni a jogviszonyunk, ha maga a cég teljesen megszűnik, vagyis cégbíróságilag törlődik vagy ha én időközben visszamennék, mert lejár a gyedem/gyesem.
2016. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, hétfőn már remélem lesz annyi bőr a képükön hogy felvilágosítsanak.
2016. jún. 11. 23:30
 9/12 anonim ***** válasza:
munakugyeskent irom h elkuldhetnem ha munkaugyi kozpont fele jelentett, csoportos letszamleepites van
2016. jún. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*elkuldhetnek
2016. jún. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!