Jelenleg GYED-en vagyok. Munkáltatóm kérte hogy szüntessük meg a munkaviszonyomat közös megegyezéssel. Járhat ez nekem valami hátránnyal? Többi lent!

Figyelt kérdés
1,5 éves picúrom. Javítsatok ki ha tévedek, de nem vagyok jártas ezen dolgokban akkor GYED-et kapok manóka 2 éves koráig aztán GYES-t 3 éves koráig aztán meló? Namármost: Babám születése előtt is 3 évet dolgoztam egy pici kft-nél onnan mentem szülni. Azt tudom hogy ő nem mondhat fel nekem semilyen indokkal. Jól tudom? Nemrég jelezte teljesen korrekt normális módon hogy nem fog tudni visszavenni dolgozni, de ezzel semmi gond nincs mert amúgy sem mennék vissza. És kérte hogy majd közös megegyezéssel szüntessük meg valamikor a munkaviszonyomat. Attól én ugyanazon ellátásokat kapom? GYED GYES babám 3 éves koráig? Mondta hogy még jár nekem kb 20 nap szabi azt természetesen kifizetik. Vagy most minden babámmal töltött év után úgy jár a szabadság mintha dolgoznák? Mert akkor nem jó hisz még akkor járna legalább még ugyanennyi 3 éves koráig a gyereknek? NEM??????????? Tapasztalatok? Hogy van ez?
2016. jún. 15. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Dolgoznék.

Légyszi', ha már gyereked van. :(

2016. jún. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Azt hiszem, ha otthon vagy a gyerekkel, az nem számít, so nincs plusz szabid.
2016. jún. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz szabi a gyed első félévére jár csak, viszont a biztosításod ketyeg, amíg papíron ott vagy, úgyhogy nehogy aláírd.
2016. jún. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Tgyásra és a gyed első félévére játr szabi.

Ami gond lehet: ha passzív jodon kapod az ellátást, és közben terhes leszel, nem leszel biztosított és csak gyesre leszel jogosult.

2016. jún. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha megszünteted a munkaviszonyodat, nem leszel biztosított és nem jár a Gyed és a Gyes sem. Semmit ne írj alá!
2016. jún. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bella169 ***** válasza:
91%
Erre a gyerekre jár minden. De ha gyed/gyes alatt jön a kistesó rá már csak gyes fog járni. A munkáltatónak most nem kerülsz semmibe. Neked viszont előnyösebb ha a gyes végéig állományban vagy (késöbb munkába állásnál a tp miatt sem mindegy). Én csak gyes lejártakor írnám alá.
2016. jún. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

ha gyed megszuneset koveto.egy even belul szuletne kisteso, passziv jogon kapna a 2. gyerekre is az ellatast..ha azon tul szul, még mindig elmehet munkanelkulire es akkor az alapjan tud kapni ellatast kedves valaszadok.


ami a szabadsagokat illeti, a szulesi szabadsag (csed) fel evere teljes szabadsag jar, a fizetes nelkuli szabadsagnak pedig (gyed gyes) csak az elso fel evere jar aranyositva szabadsag.


ha nem tervez a kerdezo tobb gyereket es megszuntetik a munkaviszonyat, gyed allatt sem lesz biztositott, egeszsegugyi ellatasra kulon torveny alapjan jogosult, mintha gyesen lenne, de nem keletkezik biztositasi jogviszonya, egeszsegugyi szolgaltatasi jarulekot azonban nem kell fizetnie passziv gyednel,.es szolgalati idonek is minosul majd az a fel ev a nyugdijnal. ha amugy nem tervezel oda visszamenni es masodik baba lehetosege is ki van csukva akkor alairhatod.

2016. jún. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Végkielégítés is járna neked de ha közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyod akkor nem. Annyira azért nem korrekt ez a munkáltató.
2016. jún. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


nagyon melegen ajánlom neked, hogy NE ÍRD ALÁ a közös megegyezést, amennyiben az a munka törvénykönyvéhez képest nem tartalmaz számodra PLUSZT.

Akármilyen - szerinted- korrekt a munkáltató, hogy jelezte, nem kíván visszavenni, azért ez nem így működik.

Ha majd a munkáltató nem tud foglalkoztatni, akkor MONDJON FEL neked- ezesetben jár számodra végkielégítés stb. törvény szerint- míg közös megegyezés esetén nem feltétlenül, mert csak az jár, amiben megegyeztek.

Érted?

Még jó, hogy a szabadságaidat kifizeti, törvény általi kötelezettsége- tényleg járj utána a dolgoknak, mert nagyon sok kis munkáltató szereti bepalizni a dolgozóit ezzel a közös megegyezéssel.


Feladat tehát: a pontos munkában töltött időre kiszámolni a MUNKÁLTATÓI FELMONDÁS esetére járó juttatásaidat és kedvezményeidet, majd letenni a főnök elé és azt mondani, hogy ok, ezek a törvényadta alapok, amelyeket KÖTELES kifizetni, ha megszünteti a munkaviszonyodat- arról tudtok tárgyalni, hogy

- neked miért érné meg a közös megegyezés (magyarul a fenti KÖTELEZŐ elemeken kívül mit kínál még a közös megegyezéshez?


Semmiféle hátránnyal nem jár számodra, ha ők mondanak fel, sőt. Ha pedig közös megegyezés címszóval ki akarják szúrni a szemedet azzal, ami egyébként is járna, akkor nem értem, miért mennél bele?

(még egy további plusz: nem véletlen, hogy a munkáltató már most megkörnyékezett- nézz utána az MT-ben a felmondási védelem fogalmának! lehetésges, hogy te beleesel valamiért, amit a munkáltató PONTOSAN tud is, de veled nem közli- ellenben SEMMI sem véd, ha rávesz, hogy közös megegyezést írj alá!)


Alapszabály: ha fel akarnak mondani, akkor mondjanak fel, ehhez nem kell a te beleegyezésed. Amennyiben közös megegyezést szorgalmaz a munkáltató (pl. presztízskérdés számára stb.) akkor annak "ára van", ami legalább érje el és HALADJA meg azt a törvényben garantált juttatást, amit akkor is meg kellene kapnod, ha ő mond fel.


(ui: eszedbe ne legyen a passzív állomány ideje alatt bármit is aláírni- tessék szépen kivárni, amíg letelnek az ellátások, ha majd eldöntötted, hogy visszamész dolgozni, akkor azt írásban jelzed a munkáltatód felé és ONNANTÓL lehet elkezdeni tárgyalni- addig még ÉVEID vannak, ha úgy döntesz, végig otthon maradsz a gyerekkel, amíg az ellátási rendszer ezt lehetővé teszi)


Sok sikert.

2016. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!