Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ktv-ként dolgozom, munkaviszon...

Ktv-ként dolgozom, munkaviszonyom határozatlan idejű. Három gyermeket nevelünk. A GYES-em hamarosan lejár, igényelhetnek-e a GYET idejére (5 év) fizetés nélküli szabadságot, ill. a munkáltatóm engedélyezheti-e?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm szerint: NEM. Szerinte nekem kellene felmondanom, amennyiben igénybe veszem ezt a támogatást, mivel elmondása szerint a "főállású anyaság" kizárja a munkaviszonyom megtartását. )

2016. máj. 23. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

1.Igényelni bárki bármikor bármiért igényelhet fizetés nélküli szabadságot. De esetedben valóban nem kötelessége kiadni a munkáltatónak. De kiadhatja, ha akarja.


2.Főállású anyaság mellett lehet dolgozni, heti 30 órát.

Tehát vagy megengedi, hogy 6 órás munkaviszonyban dolgozz, vagy szerintem közös megegyezéssel szüntessétek meg a munkaviszonyt.

2016. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem köteles. gyes lejárta után neki már nem kell megtartania téged. viszont neked elméletileg most vissza kéne menned dolgozni, szóval én is úgy gondolom, hogy közös megegyezéssel tudtok elválni egymástól.


vagy részmunkaidőben visszamész, azt biztosítani kell ha kéred.

2016. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

GYET idejére már nem köteles megadni a fizetés nélküli szabit. Ha nem adja meg, akkor bizony közös megegyezéssel kell távozni.

Nekem is 3 gyerekem van, 6, 5 és 2 évesek, heti 25 órát dolgozok (pedig gyes mellett korlátlan dolgozhatnék). Ha nem akarsz dolgozni, akkor mondj fel.

2016. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!