Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki kitudná számolni...

Valaki kitudná számolni nekem, hogy mennyi lesz a CSED/GYED?

Figyelt kérdés
Ha igen, privátba leírom, hogy van pontosan a fizetésem. De nem egyszerű gondolom, mert március közepéig kevesebbet kaptam, utána pedig többet és változott a munkáltató. 19 hetes vagyok és november 15-én szülök. Még nem tudom meddig fogok dolgozni, de minél tovább akarom. Vagy esetleg hol lehetne még megkérdezni ingyenesen?

2016. jún. 24. 08:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Facebookon van egy csoport ahol megkérdeztem már, de nem válaszolt senki
2016. jún. 24. 08:54
 2/9 anonim ***** válasza:
a szülés pillanatában csak a fennálló jogviszonyban elért jövedelmed számít...tehát ha új cégnél dolgozol, át lettél jelentve (ha csak nem jogutódlásról van szó) akkor az addig elért béred teljesen lényegtelen....így tehát csak március közepétől érdekes hónapról hónapra, hogy mennyit kerestél (és a november 15-től visszafelé számított 3. hónap utolsó napjáig veszik a jövedelmeket - esetedben ez azt jelenti hogy a március 16 - augusztus 31. közötti béred az irányadó (ismétlem, ha teljesen új cégnél dolgozol és amennyiben ott március 16-án kezdtél) ha így meg tudod írni kiszámolom neked, munkaügyes vagyok.
2016. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha változott a munkahelyed, akkor csak a mostani fizud lesz az alap, annak a 70%-a, -15%, -10%
2016. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a munkahely az ugyanaz, viszont a munkáltató az változott
2016. jún. 24. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:

konkrétabban? más lett a főnököd vagy új szerződést kaptál? jogutóddal szűnt meg a cég?

ha új szerződés van, akkor nem számít az alacsonyabb fizud.


ha nem, akkor meg nincs mit számolni, attól függ minden, meddig dolgozol.

2016. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Új szerződést kaptam. Márciusig közmunkán voltam akkor a helyi önkormányzat volt a munkáltató onnantól pedig az Országos Széchényi könyvtár a munkáltató. Mi az a jogutód? Mert ezt nem tudom
2016. jún. 24. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:

lényegtelen,az új béred lesz csak az alap.

viszont már hónap óta hetente megkérdezed, szerintem ne tegyél fel itt több kérdést, mert csak ugyanazt tudjuk írni. minden kérdésednél ugyanaz a válasz, mégis eltelik 3 nap és újra megkérdezed. ennek semmi értelme

2016. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2016. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!