Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A fiam 01 30-cal tölti a 2...

Pataki ren kérdése:

A fiam 01 30-cal tölti a 2 életévét. Akkor lejár a GYED. A tervezet szerint addigra terhes leszek a kistesóval. Kérdés:ha nem megyek vissza dolgozni még, akkor hogy fogják számolni a picurival a GYED-et? A fiammal kapott GYEDből és GYESből?

Figyelt kérdés
-lehet, hogy jobban járok, ha kiveszem a szabikat és dolgozok amíg bírok 6 órában a munkáltatómnál...-

#GYED #GYES #alatti terhesség
2014. dec. 3. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem mész vissza dolgozni és nem veszed ki a szabikat sem, akkor a szüléskor érvényben lévő szerződés szerinti bér lesz az alap.

Gyed, gyes nem lehet egy másik ellátás alapja.

De, ha gyesen leszel több mint 180 napot a 2. baba születése előtt úgy, hogy nem mész vissza dolgozni, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz. Ezért célszerű kivenni a felhalmozott szabikat, majd gyes mellett mehetsz táppénzre is, ha már terhes leszel.

Ha visszamész 6 órában dolgozni, akkor a tgyás és gyed alapja a 6 órás béred lesz. Ez azért fontos, mert ha előtte 8 órás voltál, akkor rosszabbul járhatsz.

2014. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor jan 30 után kiveszem a szabikat és maradok gyesen. A teljesség kedvéért: egyéni vállalkozó lettem, kihasználva a gyed extrát. Ez után is fizetem a járulékokat. Így sem érdemes inkább 6 órában dolgozni még?-igen, előtte 8 órás voltam. A fizetés a minimálnál párszáz forinttal volt több -így nem mondhattuk,h minimálon vagyunk...
2014. dec. 4. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!