Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyit kapnánk így havonta?

Mennyit kapnánk így havonta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne hogy a párommal szeretnénk babát, nem most, hanem év végéig szeretnénk még gyűjteni hozzá pénzt.

A havi támogatások hogy járnak? Azt nézik hogy hány hónapot dolgoztam egész életemben vagy a mostani munkahelyem? A mostani munkahelyem amúgy 2 hónapja kezdtem el dolgozni.



2016. jún. 28. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A csed és gyed jogosultsági feltételei:

1: A szülést megelőző 2 évben kell 365 biztosított napnak lennie (nem kell egybefüggőnek lennie, és biztosított nap a munkaviszony, a táppénz, és az álláskeresési járadék is)

2: szüléskor is biztosítottnak kell lenni. (tehát élő munkaviszonnyal kell rendelkezni, vagy álláskeresésin kell lenni)


Az összegét mindig a legutolsó munkahelyen elért tényleges jövedelemből számolják.

A szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolnak vissza 180 napot, az lesz az alap. Ennek a 70%-a lesz a csed és gyed. Csedből csak 15% SZJA-t vonnak, gyedből 10% nyugdíjjárulékot is.

2016. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

1. munkahelyem: 10 hónap

2. 11 hónap

3. 8 hónap

4. ami most is van.

Nekem szerintem az a 365 nap meg van.


Szerintetek mennyit érdemes félre rakni a gyerkőcre? :)

2016. jún. 28. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, h a mostani és a régi mhelyed között ne legyen megszakított idő. Én ezért pár hónappal kevesebb gyedet kaptam.
2016. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bella169 ***** válasza:
73%

Január 1-től már nincs olyan, hogy munkaidőarányosan jár a GYED. Ha mn a jogosultság, tehát a min 365 nap és biztosított vagy szüléskor akkor jár a gyerek 2 éves koráig.


Mennyit érdemes félretenni? Ez sok mindentől függ.

Magánban, vagy sztkban akarsz terhesgondozásra járni?

Akarsz e orvost fogadni?

Mindent meg kell nektek venni, vagy ruhákra, és felszerelésekre számíthattok rokonoktól is?

Mindenből újat akarsz vagy jó a használt is?


Mi a terhesség alatt kb fél milliót költöttünk el (ebből maga az orvos, a vizsgálatok, és a vitaminok voltak kb 350 000. Végig magánba jártam, volt fogadott orvosom és szülésznőm is), de

ruhát semmit nem kellett vennünk mert annyi mindent kaptunk. Kiságy volt családból.

A babakocsit használtan vették szüleim ajándékba 50-ért.

Amit mi vettünk:

-textilpelus

-matrac a kiságyba meg rá gumis lepedő

-kiskád

- drogériás dolgok (pelenka, kozmetikumok (babaolaj, popsikrém ..stb,) cumis üveg)

-törölköző

-mellszívó

- meg pár apróság pluszban

Tehát a nagyobb összegű dolgokat mind kaptuk.

Ha nektek minden meg kell vennetek, akkor ennek az összegnek a duplája simán elmehet mégha sok mindent használtan vesztek is meg.

Ez nagyban függ az igényektől is.

2016. jún. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiságy,matraccal,pelenkázós 55ezer a miénk. Babakocsi 42lesz. Ezek a nagy tételek,hordozó kendő is drága,autós hordozó,játszi szőnyeg,pihenöszék,mind 10felett. Mi hordozót kaptunk már,autós,pihenő széket is.Ruhákat is már,de veszünk is,anyukáktól,de van újonnan is. Apuéktól kapunk még takaró,szopi párna,sterilizáló stb és mellé egészségpénztárra már 53ezerért dolgokat,plusz nemsokára jönnek,akkot még ennyiért legalább. Ebbe van pelus,törlő,cumisüveg,fürdető,sampon,testápolo,lázcsillapító,szülés utáni betét stb. Tehát azért szerintem full önköltséggel még használt cuccokkal is 300-500 jó ha van.
2016. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Anyódék meg majf most lendülnek bele a vásárlásba,de náluk is van már kiságy,kiskád,járóka,játszó szönyeg is
2016. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!