Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valaki érti a pénzügyeket....

Ha valaki érti a pénzügyeket. Mi értelme lenne babakötvénybe a befizetések helyett havonta venni állampapirokat?

Figyelt kérdés

Egy forumon olvastam hogy egy anyuka nyit ugyan startszámlát, csak hogy az allami életkezdesi támogatás kamatozzon rajta, de azon gondolkodik hogy az arra valo befizetések helyett inkább havonta fog venni állampapirokat(kötvényeket?).

Ahogy elnézem, az állampapirok kamata ritka rossz(mert biztonságos portfoliokban áll a pénz, hosszu távon igy garantálja az értékálloságot ugyan, de mondhatni csak jelképes összegű hozamuk van)

Az anyuka semmi bővebbet nem irt.


2016. jún. 21. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Kis kockazat, kis hozam,viszont bukni nem, vagy csak minimalisat lehet vele.
2016. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom.de miért nem keres kis kockázatu nagyobb hozamosat mint pl a funda.miért éri meg inkább több alacsony hozamuba fektetni egy nagyobb hozamu helyett?
2016. jún. 21. 07:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme, csak a macera van vele, és mindegyik máskor jár majd le. Ha ilyen tíousú befektetést akar, akkor jobb a babakötvény, egyszerűbb és inflációhoz kötött a kamata, így biztos tartja az értékét.
2016. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Emlékszel, mi történt a magánnyugdíj-pénztáraddal? Ha igen, akkor tudod, mi a babakötvény.:)
2016. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó akkor mondj olyat ami alacsony kockázatú és magas a hozama. Nem nagyon van ilyen.
2016. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi start számlára annyit fizetünk be, mire jár állami támogatás, többet nem. Lakástakarékot azért nem nyitunk, mert csak lakás célra használható fel. És ha születésekor kötünk neki egy 10 évest, akkor 10 éves korában fel kell használni. De annyi idősen még nem tudhatom, hogy merre sodorja az élet. Emellett most az NOK és CSOK bevezetésével ki tudja, hogy mi lesz a lakástakarékokkal. Megtetszik az államnak, aztán beszántja őket a babakötvényekkel együtt, ahogy tette azt a magánnyugdíjpénztárakkal. Valamivel majd ezt is megmagyarázzák. Gyerek nevére azért sem gyűjtenék, mert ha valamiért szükség lenne a pénzre, nem férünk hozzá. És 18 év alatt előfordulhat olyan eset, hogy szükség lesz a pénzre, így inkább saját nevükön gyűjtünk.
2016. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. Irtam már, a fundát.magasabb az állami is rajta.es lejártakor szerintem nem kotelezo felhasznalni hanem átforgatni uj esetleg rovidebb futamdejű szerződesbe.


A babakötvény 3 ev elteltével bármikor eladhato/kivehető a pénz.


Valaki érti az alábbit hogyan lesz szüloi befizetés nelkul a 40 ezerből 122.222 ft?

[link]

2016. jún. 21. 14:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert a 3%-al es kamatos kamatszámítás képletével(mert elvileg a kamatot is befektetik) abszolut nem 122 ezer jön ki nekem 40e-ből
2016. jún. 21. 14:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Kamatos kamattal lesz annyi.

Ha egyszer lejár egy 10 éves fundamentás szerződés, akkor vagy felhasználod állami támogatás nélkül bármire vagy felhasználod állami támogatással lakás célra (építkezésre, vásárlásra, felújításra, lakáshitel előtörlesztésre), de olyan nincs, hogy átforgatod állami támogatással egy másik befektetésbe.

2016. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!