Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a kistesóval 5 hónapos...

Ha a kistesóval 5 hónapos terhes leszek, amikor a fiam betölti a 2 évet, akkor a hátralévő 4 hónapban milyen fizetést kapok? A 24000 ft GYES t, ami a fiam után jár? Illetve a kistesó születése után mennyire lesz kevesebb a GYEDem mint most?

Figyelt kérdés
Mert a GYES, amin leszek 4 hónapot terhesen, az nem munkaviszony. Ugye?Eddig folyamatos 7 év munkaviszonyom van, meg most ugye a GYED. Köszi.
2016. jún. 30. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Menj vissza dolgozni és gyere el táppénzre terhességgel másnap. Akkor az lesz az alapja, ami az elsőnek volt.
2016. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez volt a terv. egyelőre nincs hely a bölcsibe
2016. jún. 30. 17:31
 3/14 anonim ***** válasza:
miért kell ehhez bölcsi?
2016. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
mert még nem éri fel a gyerek a mikrót.
2016. jún. 30. 17:42
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem értem, visszamész dolgozni papírt leadod, hazajössz, másnap beviszed a papírt a táppénzre vételről és ennyi. Táppénzen vagy otthon, a gyereket el tudod látni.

Kapod a béred után a táppénzt szülésig + a gyest, aztán meg csed+gyes.


de amúgy ha otthon ülsz, akkor találtam ilyet is:

"A kérdésem az lenne, hogyha a második gyermekünk 2016 tavaszán születne, amikor én már GYES-en leszek, mi lesz az alapja a TGYÁS-nak, illeve a GYED-nek?"


"Amennyiben beleszül a gyes-be vagy a gyes lejárta után egy éven belül szül, akkor a jelenlegi csed-hez megállapított jövedelem lesz a csed, gyed alapja."


csak így elesel a gyes+táppénztől, egy ideig csak gyes-en leszel...

2016. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Igen, csak a gyes. Aztan a tgyas=csed alapja ugyanaz, mint korabban, szerintem. En is igy leszek.

Ez a visszamesz dolgozni papiron, aztan tappenz nekem nagyon mutyiszagu. Tudom h sokan csinaljak, de ez csak egy kiskapu...

2016. jún. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Igen, sokan csinálják, nem mutyi, hanem sokan nem mondanak le a fizetésük nagyobb feléről, hogy 24ezerből éljenek. Fura a világ.
2016. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Csak azt ne felejtsétek el figyelembe venni, hogy a munkába állást minimum 30 nappal korábban, írásban jelezni kell a munkaltatonak. Olyan nincs, hogy holnap bemegyek, hogy majd hétfőn jövök dolgozni, aztán meg bejelentem hogy ja, tappenzre megyek
2016. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Igen, csak a gyes. Aztan a tgyas=csed alapja ugyanaz, mint korabban, szerintem. En is igy leszek.

Ez a visszamesz dolgozni papiron, aztan tappenz nekem nagyon mutyiszagu. Tudom h sokan csinaljak, de ez csak egy kiskapu...

2016. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem mész vissza dolgozni, akkor vagy ugyan az lesz az alap, mint az előzőnél, vagy ha közben emelkedett a fizud, akkor a magasabb összeg lesz az alap. Tehát amelyikkel jobban jársz, azt kapod.
2016. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!