Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyiben más 32 évesen a...

Mennyiben más 32 évesen a terhesség, mint 24 évesen? Az elsőt 24 évesen szültem, most lettem terhes a kistesóval, mert hamarabb nem jött össze. Ilyen korban kellenek már plusz vizsgálatok? Van valaminek nagyon kockázata?

Figyelt kérdés
Tudom, az orvos majd valószínűleg mindent elmond, de csak csütörtökön tudok majd menni, addig meg kíváncsiskodnék.
2016. máj. 16. 16:14
 1/6 Betu ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett semmi plusz vizsgàlat. Pedig én az első babámnàl voltam ennyi idős. Ha szeretnél plusz vizsgàlatot gondolom lehet kérni, de ha nincs indok màrpedig a kor az még nem olyan sok akkor szerintem felesleges. Na de ki hogyan gondolja. Nekem eszembe sem jutott, hogy kérjek a korom miatt.
2016. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, nekem sem kellett, én 33 vagyok. Azt hiszem, 36 vagy 38 év felett ajánlott csak 1-2 plusz vizsgálat.
2016. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kor talán egy picit magasabb szorzó a genetikai vizsgálatnál. Én tavaly szültem a 2. babát 33 évesen, az elsőnél 28 voltam. Most volt cvs-m, mert rossz eredményt kaptunk a 12. heti vizsgálatnál (pedig az uh. rendben volt), illetve kialakult terhességi diabeteszem is, holott az elsővel kb. 20 kg-ot híztam, most pedig "csak" 7-8-at. A dokim szerint ez mind a korommal hozható összefüggésbe, pedig ugye nem is olyan sok idő telt el a két szülés között, és talán annyira öreg sem vagyok.
2016. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel 27 éves voltam, most a másodikat várom, 34 éves vagyok és 27 hetes kismama. Semmi plusz vizsgálaton nem voltam, még kombinált teszten sem.
2016. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Remélem, nálunk sem kell majd semmi plusz :)

2016. máj. 16. 17:42
 6/6 Mono144 ***** válasza:

Én ugyan 33 évesen vártam az első gyermekem, de én elmentem magánba kombinált tesztre, az UH jó volt, a vérvizsgálat nem. Méhlepény mintavételem volt, amit azóta is bánok. Szerencsémre az eredmény ellenére egészséges kislányom született, de voltak komplikációk amit annak tudok be hogy megszúrták a lepényem. Szóval neked kell tudni hogy mész vagy nem ilyen vizsgálatokra. Most 37 vagyok várjuk a tesót, kombinált tesztem a vártnál jobb lett. Nem fogom szurkáltatni magam, de azt tudni szerettem volna hogy ugyan ilyen rossz feltételekkel indulok-e mint régen. Milyen érdekes hogy sokkal jobb a mostani eredmény mint fiatalabbnak. Csak a viszonyításként Down szűrés eredményünk 33 évesen 1:50-hez, és most 1:820-hoz.

Boldog babavárást!

14hkm

2016. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!