Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bérszámfejtő anyukák! Ilyenkor...

Bérszámfejtő anyukák! Ilyenkor mi alapján számolnak?

Figyelt kérdés

Pont szabadságon vagyok, így nem férek hozzá a részletes bérszámfejtéshez, de nem értem a dolgot.

Átmenetileg 4 órába mentem vissza a munkahelyemre, rövidesen automatikusan 8 órára áll vissza a szerződésem alapján.


A cégnél fél évente adnak jutalmat, ez a havi fizetés 80%-a. A mostani fizetéssel együtt utalták és sehogy se jön ki a matek. A 4 órás fizetésem dupláját kaptam meg (sőt, kicsit többet is, bár vannak automatikus levonások is pénztártagságok miatt).

A jelenlegi, 4 órás nettóm 104e, adókedvezmény nélkül (1 gyerek, 2 éves). A munkáltató 215-öt utalt. 5e-t tagsági díjra, 500-at szakszervezeti tagságra levonnak az utalás előtt.


Akárhogy számolom, nem jön ki, hogy miért pont ennyit kaptam, pedig volt 3 nap gyerektáppénzem is a hónapba.


Megköszönöm, ha tud valaki segíteni, hogy miként jöhetett ki az összeg.

(Kicsit tartok tőle, hogy elkurjantottak valamit és a végén nekem kell visszafizetnem.)


2016. júl. 1. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
a bruttó 80%a a jutalom? mennyi a bruttód?
2016. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
156e a 4 órás bruttóm, nyolc órában értelemszerűen a duplája.
2016. júl. 1. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:

a nettód 104 adókedvezmény nélkül ezt hogy kell érteni? hogy nem veszed igénybe? mert ha igénybe veszed akkor a nettódba mindenképp benne kell legyen...

ha nem veszed igénybe, akkor 104000-5500=98 500, ehhez jön a jutalom, 156 000 Ft*0,80=124 800 Ft

a kettő együtt 223 300 Ft

A GYÁPal 3 nap érintett, amire a béred csak 60% (feltételezem van 2 év folyamatos munkaviszonyod), ezért körülbelül 220 000 Ft körül kellett volna utalniuk...szóval olyan nagy elkurjantásról nem beszélhetünk, a program meg általában egyébként sem téved.

2016. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a levezetést.

Azért írtam külön a nettót, mert azt sem tudom, hogy jutalom esetén úgy számolják, mintha két havi bér lenne (és így kétszeres adókedvezmény számolódik), vagy egy.

Egyébként igénybe veszem.


A banktól kapott sms-ben ugye csak az érkezett összeg volt, a részletes bérszámfejtést pedig csak a benti gépről érem el.

A 215-öt így sem értem (párszáz ft kerekítéssel ennyi), mert az általad számolt összeg magasabbra jött ki.


2012 óta dolgozom ott, 2014-es születésű a gyerek. A szabaságaimat 8 órásban számolták, majd két hónapig 4 órás (még két hétig) munkaviszony, ami automatikusan átfordul 8 órásba ebben a hónapban. Szülés előtt teljes munkaidőben dolgoztam csak.

2016. júl. 2. 11:54
 5/10 A kérdező kommentje:

A programban azért kételkedek kicsit, mert egy kolléganővel 2 hét eltéréssel szültünk és 1 hónap különbséggel tértünk vissza dolgozni. Adott évre mindketten kisöpörtük a szabikat (szülés előtt). Egyidősek is vagyunk.

Nekem mégis több, mint háromszor annyi szabadságot számoltak felgyűltként, mint neki. Nem szóltam, mert az én javamra tévedtek (ha tévedtek), de azt a helyzetet sem értettem, valamelyikünknél hibázniuk kellett.

2016. júl. 2. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:

az most teljesen mindegy hogy dolgoztál szülés előtt, a jutalom a 4 órásod 80%-a, miért lenne a duplája ha csak 4 órában dolgozol? Az adókedvezmény meg pláne nem duplázódik, adó alapot csökkent, fix összeg havonta, nem függ a jövedelem nagyságától.


tehát akkor konkrétan az a gond, hogy nem érted hogy miért nem a 220 ezret kaptad miért a 215 ezret vagy az a gondod, hogy már a 220 ezret sem érted hogy jön ki? :)

2016. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
és a jutalmat általában úgy adják hogy a "munkabér 80%-a" ami munkaügyi megfogalmazásban a bruttó bért jelenti, levonások, adókedvezmény stb nélkül. tehát mindenképp a szerződés szerinti bruttód 80%-áról lesz szó, de ha most egy 4 órás hónapod volt miért számfejtett volna bárki is 8 órás szerint?
2016. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Dehogy gond, ha pénzt kapok, csak a pontos összeget nem értem, hogyan jött ki :)


De majd megnézem a belső rendszerben, ha visszamentem, ott részletezik a kifizetési/levonási jogcímeket.

2016. júl. 2. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól számoltak. Ha nem lettél volna gyápon akkor olyan 200 körül utaltak volna adókedvezménnyel ( ha jól értettem a leírásod azt te veszed igénybe egyébként). A többlet szerintem a gyápból adódik. Feltételezem nem olyan rég mentél vissza dolgozni és a gyáp irányadó időszakánál a 8 órás munkabér volt az alap. De ugye ehhez pontos afatok kellenének.
2016. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem, kiderült, hogy 80% helyett 100% jutalmat kaptam. Így gyakorlatilag kéthavi 4 órás fizetés és a szokásos levonások, plusz a családi adókedvezmény pluszban.

Az ehavi 4 órás bérem a táppénzes napok miatt kevesebb lett, br 156 helyett br 144, tehát ez is módosított egy kicsit a végösszegen.

2016. júl. 6. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!